Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kibi17

Rozwiązany: Zwiechy kompa, BSOD

Polecane posty

Witam. Od pewnego czasu, komp mi się strasznie zwiesza. Miewam częste bluescreeny, nie moge grać w żadną gre, tnie sie nawet podczas odtwarzania muzyki :s. Podejrzewam, że to coś z dyskiem, ale nie umiem odczytać nic z tych programów więc wrzucam screena: http://imageshack.us/photo/my-images/577/hdtuneinfoe.png/

Muszę robić formaty windowsa prawie codziennie, żeby chociaż wejść na neta.. Wiecie co z tym zrobić?

Mój sprzęt:

NVIDIA GeForce 9800GT

Pentium ? Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz

Gigabyte GA-G31M-S2L

4GB RAM DDR3

Seagate ST3500320AS ATA Device

Z blue screena udało mi się odczytać tylko 0x00000F4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie to chciałem Ci współczuć codziennych formatów i tych problemów :P

Zacznijmy od tego żebyś podał mi moc zasilacza wraz z modelem, dodatkowo zrób jeszcze pomiar temperatur w stanie spoczynku i podczas pracy. Co do S.M.A.R.T. to niech się wypowie specjalista ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie wina zasilacza? Był wymieniany jakiś rok temu.

Nie mam jak sprawdzić temp. podczas grania gdyz nie mam tu zadnej gry, ciągłe formaty ;s

http://imageshack.us/photo/my-images/580/cpunormalne.png/

btw, moze mi ktos powiedziec czemu wiatraczek po lewej nie chodzi?

http://imageshack.us/photo/my-images/195/dsc00515yf.jpg/ sory za słabą jakość ale robione tel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie wygląda za dobrze, delikatnie mówiąc. 68 prób ponownego rozpędzenia talerzy, 10 sektorów czekających na realokację, 8 już realokowanych.
No i 10 niekorygowalnych błędów.

Mając na uwadze to oraz próby rozpędzenia talerzy, wynika, że z mechaniką dysku jest coś nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie wina zasilacza? Był wymieniany jakiś rok temu.

Skreśliłbym to "nie" w pierwszym zdaniu. Wielce prawdopodobne, że to jego sprawka. Tracery to jedne z najgorszych zasilaczy (choć ostatnio pojawił się jeden nieco lepszy model).

moze mi ktos powiedziec czemu wiatraczek po lewej nie chodzi?

A ma zasilanie podłączone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia dysk. Ten model (SATA, a nie ATA - jak piszesz) należy do "czarnych serii" Seagate. Konieczne jest reklamowanie dysku lub zakup nowego. Tu czeka Cię niestety kolejna niespodzianka - ceny dysków obecnie przekroczyły wszelkie rozsądne granice - podrożały o ponad 300%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dysk uszkodzony - pytanie czy odwracanie - podaj jego firmware bo to może być wadliwe firmware (wspomniana "czarna seria").

2. Zasilacz nie ma wpływu na Realocated Sector Count - albo dysk jest uszkodzony fizycznie (fabryczna wada powierzchni/wstrząsy/upadek) albo ujawnia się wada firmware (SMART to też część firmware a uszkodzenie "czarnej serii" to ni mniej ni więcej tylko błędy w modułach SMART prowadzące do całkowitego unieruchomienia dysku). Co i tak nie zmienia faktu, że ten model zasilacza znany jest ze swojej destrukcyjności, więc pod propozycją wymiany też się podpisuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecacie zmienić dysk i zasilacz? Możecie mi polecić jakiś dysk, z którym nie było by problemów w przyszłości, i w miare tani? Zasilacz jest jeszcze na gwarancji, więc myśle, że wyśle im go do reklamacji i pociągne jeszcze troche na nim, bo szkoda pieniędzy. Sory, za długie odp ale musialem 2 formaciki strzelić.|

Dziwna sprawa z tym dyskiem, siedze sobie na kompie gram w lola, i nagle zwiecha, a chwile potem blue screen, więc chyba to wada w produkcji lub dysk kończy swoją żywotność, gdyż nigdy mi nie upadł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zasilacz przyjmą na gwarancję - nie wiem czy jest niesprawny (problemy z rozruchem talerzy dysku pośrednio wskazuje na niesprawność zasilacza). On jest po prostu kiepskiej jakości. Co do dysku - możliwe, że upadł jeszcze zanim trafił do sprzedaży (to się zdarza). Obecnie dyski są bardzo drogie - nie mam pojęcia co doradzić - producent jest mało istotny, jakość markowych dysków jest podobna więc patrzysz na cenę, pojemność i szybkość...

Zawieszanie i blue screen może być powodowany zarówno problemem z dyskiem jak i z zasilaczem jak i obydwoma jednocześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dyski tanie znajdziesz tylko na allegro. Na ich bezproblemowość gwarancji nie dajemy.

2. Gwarancja na zasilacz raczej nie obejmuje przypadków "bo koledzy na forum powiedzieli mi, że to złom". Dopóki się nie spali, nie masz co wysyłać. A jeśli pójdzie z dymem (i pociągnie ze sobą resztę sprzętu), to prędzej dadzą Ci taki sam lub podobny złom niż jakiś porządny zasilacz.

bo szkoda pieniędzy

Zasilacz nie jest rzeczą na której można oszczędzać. Poza tym dobre PSU można znaleźć na allegro za ok. 50 zł (Fortron GLN\HLN\GLC\HLC 350W).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest sprawny (w każdym razie, nic nie wiemy o jego "niesprawności"), więc Ci go tak 'zwyczajnie' nie wymienią. Na razie reklamuj dysk, potem dopiero pomyśl o wymianie PSU (jeśli nie chcesz mieć większych problemów- musisz to zrobić).

Edit: Łee, spóźniłem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...