Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KFxD

I po głośniku !

Polecane posty

Witam ...

Mam jeden zasadniczy problem.

Mianowicie mam głośniki LOGITECH X-530 (5.1)

I pewnego dnia piz*ełem nogą w biurko bo miałem skurcz.

I wtedy to się stało ! Głośnik centralny spadł (niestety stroną od regulacji głośności).

Z wysokości może 60 cm, lecz to okazało się być maxymalną odległością by zepsuć ten głośnik.

W skutek czego oczywiście regulator wbił się do środka wyrywając wszystko w środku i wbijając się w kable.

1.Więc mam takie pytanie czy da się zakupić tylko i wyłącznie głośnik centralny do tych modeli.

2.Jeżeli się da to gdzie ?

3.A jeżeli się nie da co mam zrobić z pozostałymi 4 głośnikami i tubą?

Za odpowiedzi lub przynajmniej na kierunkowanie byłbym dozgonnie wdzięczny ;]

PS: Tak szukałem ale nie znalazłem. I tak nie dało się tego naprawić :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 & 2 - serwis, fora techniczne (tylko trzeba się przynajmniej podstawową widzą wykazać).

3. Można spróbować naprawić - wklej dokładne zdjęcia "zniszczeń" to pomyślimy. Można też dostosować (albo zbudować, jak ktoś umie) inny wzmacniacz do tych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, nie znalazłem schematu, tu też nie ma informacji, pewnie jest na przylutowanym fragmencie - nie wiem więc ile kosztuje nowy. Dawniej takie potencjometry się kleiło (ale nie wiem czym bo sam tego nie robiłem) dziś byłoby to nazwane druciarstwem :-( tym niemniej możesz zanieść do serwisu. Uszkodzeniu mogły ulec też same głośniki ale to nie jest pewne. Tak czy tak, sam sobie z tym nie poradzisz ale przy optymistycznej wersji (możliwość naprawienia samego potencjometru) naprawa powinna kosztować mniej niż 50zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...