Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dudu66

Problem z kartą microSDHC

Polecane posty

Witam,

Mam problem z kartą microSDHC 4 GB od SanDiska, mianowicie win 7, mozolnie (i z uporem maniaka) zalewa mnie komunikatem odnośnie formatowania karty (która notabene śmiga na drugim kompie z winXP, na aparacie, oraz telefonie), kartę do blaszaka, jak i laptopa podłączam poprzez adapter...(suwak ochrony przed zapisem - odbezpieczony)

Trochę danych odnośnie karty, które udało mi się zebrać:

W win XP (BLASZAK)

mam system plików FAT32

W win 7 64bit (laptop SAMSUNG RV510)

>Zarządzanie dyskami - system plików wyświetla się jako RAW

Podczas formatowania karty, w starej dosowej konsoli poleceń (cmd....)wyskakuje coś o uszkodzeniu sektora 0 - dysku nie można użyć

Próbowałem ją sformatować SD Formatterem, niestety bez rezultatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Victorii skan wypadł dobrze... żadnych błędów i ostrzeżeń (Skan był robiony na blaszaku pod WinXp, na 7 nie mogłem uruchomić skanowania).

Dodam jeszcze że na blaszaku mam dwa systemy XP i właśnie 7, karta działa na obu..., więc może to być problem ze sterownikami i/lub czytnikiem SD w laptopie.

Może być tak że czytnik SD w laptopie nie obsługuje kart microSDHC ?

EDIT: Na laptopie działa bezproblemowo karta SD 1GB od Kingstona, natomiast inna karta microSD (od SanDiska, a jakże... ;/) 256mb daje takie same symptomy (prośba o formatowanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma takiej opcji, ale dodałem klucz do rejestru wd. instrukcji Microsoftu

http://support.microsoft.com/kb/817900/pl

Niestety karta odwala kitę i dalej chce się sformatować, co jest niemożliwe bo wyświetla się komunikat.

<System Windows nie był wstanie dokończyć formatowania>

Dodam jeszcze że przy włożeniu karty i szybkim kliknięciu na dysk w Moim Komputerze, dostaje prośbę o formatowanie, za drugim razem wyświetla mi się prośba o włożenie dysku do stacji, więc coś jest na rzeczy (narzeczy...?) z wstrzymywaniem USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to. Start > Panel sterowania > Opcje zasilania > klik na aktywnym planie zasilania > Zmień zaawansowane ustawienia zasilania - o ten screen mi chodziło.

P. S. Podana ścieżka jest prawidłowa dla Visty (nie ma Windows 7) ale dla "siódemki" jeśli nie jest taka sama, to na pewno bardzo podobna - informuję po prostu, że może się nieznacznie różnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo skoro ci na xp śmiga to hmm....a na lapku nie śmiga ci poprawnie to się zastanawiam czy twój system ma poprawną zgodność z formatem?

twoja karta microSDHC powinna w taki sam sposób wczytywać jak i na kompie i laptopie. Trochę to dziwne że nie chce wczytać na twoim laptopie.

Zakładam że na każdym porcie USB sprawdzałeś?

A sprawdzałeś to programem dość rozbudowanym do wszystkiego UBCD( ultimate boot cd)?

na pewno nie? a skoro o tym mowa to ściągnij ten program klik tam na stronie producenta znajdziesz to:

Potem odpal komputer i ci automatycznie będzie bootować płytkę.

Będziesz miał tam opcję z wielu to wejdź w HDD/Partition Management/SPFDISK (Special FDISK) odpal ten program i zobacz czy nie masz przypadkiem ukrytej partycji które w win 7 rzekomo jest niewidoczna, i trzeba sformatować niby..znajdziesz tam opcję co do odkrycia tej partycji ale nie pamiętam jakiej.

Druga opcja jest w tej samej opcji"Partition Management"--Gparted odpal ten program.

to jest mini system w którym ci ukaże czy twój pendrive jest widoczny jako partycja, bo jeżeli będzie widoczna ona to ci się udało a jeżeli nie a będziesz miał brak całkowitej partycji to będzie trzeba myśleć dalej.

Ja tym programem odratowałem partycję nie raz w dyskach od laptopa głównie samungów często:D jak i toschiba i eee HP :D

I nie tylko, tylko tej płytki używam w takich okolicznościach. Choć ma programów 118 to każdy wiem mniej więcej do czego jest przydatny...

Puki co zrób co wyżej napisałem, i daj znać jakie efekty to dało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam jeszcze screen z zarządzania dyskami (karta to dysk G: (RAW))

23890527.png

Wypalić płytkę postaram się jutro... ''pożyczę sobie trochę internetu od uczelni :)

Co do ukrytych partycji (całkowicie ukrytych), sądzę że nie powinno być żadnej (laptop nówka), aczkolwiek sprawdzę to wszystko jutro. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można w każdej chwili zrobić? ale samsung miałem ten co ty;D sprzedałem go:D

ciekawi mnie jedno bardzo czemu w tym SS jest tam jedna partycja co ma 17.84gb i jest na pozycji odzyskiwania? czy to jest partycja kopii zapasowa do systemu.

W sumie skoro to jest nówka to odpowiedź się nachodzi czemu microSD twoje nie działa poprawnie. Raczej wątpię w to że to wina laptopa skoro jest nowy.

Jest też taka możliwość jedna jak helmund7543 przytoczył to wyżej, spróbuj odpalić to na kompie stacjonarnym programem MHDD, który masz w "ultimate boot CD" ale po przez laptopie nie odpalaj bo nie wykryje ci tego dysku, tylko na komputerze stacjonarnym. Podczas tej operacji troszkę czasu poczekasz, ale też zobaczysz prędkość odczytu i szybkość zapisu w tym programie od razu.

MHDD masz w zakładkach HDD i cie pokieruje przy okazji byś zapamiętał : HDD/Hard Disk Diagnosis/ MHDD32 v4.6

po końcowej operacji zrób foto i pokaż, jako trzecia metoda:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka możliwość jedna jak helmund7543 przytoczył to wyżej, spróbuj odpalić to na kompie stacjonarnym programem MHDD, który masz w "ultimate boot CD" ale po przez laptopie nie odpalaj bo nie wykryje ci tego dysku, tylko na komputerze stacjonarnym. Podczas tej operacji troszkę czasu poczekasz, ale też zobaczysz prędkość odczytu i szybkość zapisu w tym programie od razu.

MHDD masz w zakładkach HDD i cie pokieruje przy okazji byś zapamiętał : HDD/Hard Disk Diagnosis/ MHDD32 v4.6

po końcowej operacji zrób foto i pokaż, jako trzecia metoda:)

Problem w tym że może nie pokazać wady (mierzy odczyt a mnie chodziło o odczyt > weryfikacja > zapis > weryfikacja). MHDD do testu tej karty zalecałbym ale do testu sekwencji zapis, odczyt, sprawdzenie znam już tylko komercyjne softy (np: nie rozwijany od jakiegoś czasu a wręcz znakomity Spinrite 6)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...