Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anakin1557

Dell Q15r n5110 - przy zasilaniu na baterii spada wydajnośc

Polecane posty

Witam

Problem jak w temacie. Przy działaniu na zasilaczu gry chodzą płynnie nawet na max detalach (w Wieśka 2 grało się [beeep]iście :D) natomiast gdy odłączy się lapka od zasilania i działa tylko na baterii gry zaczynają się ciąć (nawet te starsze typu Fallout New Vegas czy Fifa 11). Podkreślę że mam poustawiane wszystko na wydajność a nie na oszczędzanie baterii. Czym to idzie i czy da się coś z tym zrobić ?

HELP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowane ustawienia któregoś z profili zasilania albo utworzenie własnego i również zaawansowane ustawianie. Każdy z profili ma ustawioną większą wydajność dla zasilania sieciowego i mniejszą dla baterii - jeśli chcesz inaczej musisz to zmienić ręcznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest tego typu że i z poustawianymi zaawansowanymi na max performance dalej się tnie ... shit happens !!!

Nie wiem może Delle tak mają po prostu chociaż tak nie powinno być - komp jest niezły ( i7 4 rdzenie po 2 Ghz, 6 Gb RAM, karta 1 Gb nVidia 525m ) więc powinien działać dobrze...

Jakieś jeszcze rady ?

Ew. prosze o jakiegos screena z parametrami jak maja wygladac w zaawansowanych zeby bylo ok ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Graphics Power Plan -> wszystko na max performance, magistrala PCI Express -> zarzadzanie energia zaleznie od stanu lacza -> wszystko wylaczone, zarzadzanie energia procka -> min = 5% bateria i zasilacz max = 100% zasilacz i bateria. :) Chyba bede musial sie przyzwyczaic do tego ze musze grac na zasilaczu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziliśmy kiedyś z kolegą testy na Toshibie Satellite A300 - 1MW i 1MT i w obu wypadkach wyszło na to, że nawet zaawansowane ustawienia niewiele dają ponieważ to producent pewne rzeczy blokuje z automatu i przy zaawansowanych ustawieniach skonfigurowanych na maksymalną wydajność przy pracy na baterii wyszło że i tak wydajność spadała około 20% - 30% w porównaniu do tych samych ustawień przy pracy na zasilaniu. Podejrzewamy że w większości laptopów jest tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. U mnie (MSI) oprócz ustawień systemowych (Wydajny, Optymalny i Oszczędzanie) są dodatkowe, fabryczne tryby, uruchamiane klawiszem na panelu obudowy. A ja i tak stworzyłem dwa własne profile i tych używam (nie ma z tym problemu). Sprawdź czy nie ma jakichś ustawień z poziomu BIOS (niektóre Dell-e mają mnóstwo możliwości konfiguracyjnych w BIOS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...