Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Private_Arti

Rozwiązany: Problem z drukowaniem na HP PSC 1215

Polecane posty

Witam.

Mam problem z atramentową drukarką HP PSC 1215. Chodzi o to, że podczas wydruku drukarka czasem jakby zawiesza się. Po prostu rozpoczyna drukowanie i nagle ciach ? zatrzymuje się. Kartka się blokuje, lampka zielona miga jakby cały czas drukowała i koniec. Jedyna rada to wyłączenie drukarki. Wtedy jakby nigdy nic wypluwa kartkę i wyłącza się. Co ciekawe po ponownym jej uruchomieniu nie można niczego wydrukować. Jedyna rada to reset systemu albo buforu wydruku.

Macie jakieś pomysły, czemu drukarka tak się zachowuje? Pracuje na Windows Vista, dodam że nie mam oryginalnych sterowników a jedynie to co oferuje system Windows.

:dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ze strony HP pobrałem jedynie takie narzędzie diagnostyczne, bo nic innego już dla tego modelu nie ma. Po zainstalowaniu wykazało awarię pióra. Wymieniłem kartridż z czarnym atramentem i ponownie uruchomiłem to narzędzie ? drukarka przeszła test zgodności ale nadal problem występuje. Drukarkę podłączam oczywiście z tyłu a nie przez front panel, używam kabla USB ale nie oryginalnego (HP nie dodaje do drukarek tego kabla) a od poprzedniego modelu (też HP). Moja płyta główna to Abit IP35-E Intel P35 S775 a zasilacz to be quiet! 500 W. Dodam, że poprzednio drukowałem na innej drukarce HP (z niej kartridże pasują do tej mojej obecnej) i nie było żadnych problemów.

Acha, zauważyłem, że problem pojawia się jedynie przy drukowaniu w najlepszej i maksymalnej jakości: na normalnej i szybkiej jest wszystko ok. Skanowanie oraz kopiowanie dokumentów również przebiega bezproblemowo.

Wina leży najprawdopodobniej w sterownikach, bo nie mam oryginalnej płyty CD a jedynie to, co oferuje system Windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta migająca diodka też mnie zastanawia więc przeprowadziłem test: drukowałem ten sam obraz raz za razem i za którymś tam z kolei udało się go normalnie wydrukować. Co ciekawe, jak czekałem 5 minut po takiej zawieszce, jedyne co się dzieje to karetka zjeżdża do położenia jakby drukarka była wyłączona, zadanie drukowania znika z buforu a lampka jak migała tak miga.

Na wszelki wypadek nasmarowałem wałek, po którym przemieszcza się karetka ? może pomoże, choć wątpię aby to było to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...