Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lerlitz

Pytanie o zasilacz.

Polecane posty

Czy mój zasilacz (corsair 450W, dokładnego modelu nie znam, jeśli będzie trzeba to sprawdzę) jest wystarczający do (na razie) i5 2500k + gts250 a później prawdopodobnie i5 2500k + 6950 (lub jakaś podobna karta)? Jeśli nie to czy OCZ ModXStream 500W wystarczy? A może będzie trzeba kupić 600W?

+ czy gts250 będzie bardzo ograniczał i5?

+ czy uprage rozłożony w czasie(nie wszystko na raz) ma sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair zapewne VX450, ale nie zaszkodzi sprawdzić jak możesz. Generalnie rzecz biorąc da radę. Na pewno przechodzenie na MXS 500W nie ma sensu.

GTS250 będzie odczuwalnie ograniczał i5, ale tragedii być nie powinno jeśli to tylko przejściowe rozwiązanie. Upgrade rozłożony w czasie jest OK, o ile odstępy między upgradami nie są zbyt długie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę - Corsair VX? Sprawdź go dla pewności.

Konfigowi z GTS 250 spokojnie da radę, z lepszą kartą też powinien sobie poradzić (choć trzeba będzie uważać z OC). Co do ograniczania - będzie występowało, ale myślę, że do czasu wymiany karty można je przeboleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlek: tak, wziąłem. VX450 ma 396W@12V, co jest całkiem sporą wartością i do OC procka wystarczy (ale równoczesnego z nim mocnego OC HD6950 już niekoniecznie; lekkie OC karty i mocne procka wchodzi w grę oczywiście).

Co do modularnych kabli w OCZu - zgoda, choć z drugiej strony są one krótsze, a ogólna jakość wykonania gorsza niż w Corsairze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka 4pin do zasilania procka raczej nie będzie wystarczająco długa by ją puścić za tacką - będzie musiała iść na wierzchu.

Ogółem jeśli chodzi o modularne zasilacze, to IMHO najlepiej dozbierać do choćby Thermaltake Toughpower XT New 575W (~300zł). Od każdej strony lepszy o klasę od MXSa - czy to w kwestii jakości, czy też mocy (144W różnicy na linii 12V) czy długości kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...