Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Phial

Jaki router

Polecane posty

Chcę kupić router, żeby rozdzielić internet w domu. Do mojego komputera normalnie kablem ze złącza lan, do drugiego komputera przez wifi. To nie problem

Jednak chodzi mi o to, żeby router można było łatwo ustawić, przede wszystkim chodzi mi tu o łatwe odblokowanie portów (da sie wszystkie na raz?) albo działające ustawienie maszyny w DMzZ, bo generalnie problem polega na traceniu łączności w grach online, problemami z portami itd.

Dużo gram w sieci, a więc to priorytet. Wypatrzyłem Tp-Linka WR941ND, ewentualnie Netgear WNR2000 i nie wiem czy spełniają one moje kryteria. A nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto.

No i zależy mi też na dobrym zasięgu, bo obecny Pentagram daje tak słaby sygnał, że po zamknięciu drzwi w obydwu pokojach jest już problem (mieszkam na bloku).

Pozdrawiam!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a DMZ to tak jakbym otworzył wszystkie porty?

Nie do końca na tym to polega. DMZ działa na tym TP-Linku tylko zależy do czego ci jest ono potrzebne. Po pierwsze obniża bezpieczeństwo zostawiając "furtkę" w firewallu (jest trochę pułapką, ale i tak już dopuszcza do sieci w małym stopniu). Przy grach lepiej zrobić port forwarding.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...