Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Przecieki do CD-Action numer 12/2011

Polecane posty

Nastał czas przecieków. A w zasadzie jeszcze nie nastał. Dlaczego? Zrozumiecie później. Dziś natomiast w tym temacie pojawi się trochę informacji o piśmie i o zawartości płyty.

Zaczynajmy więc.

1. Grudniowy numer będzie trochę grubszy i będzie liczył 148 stron.

2. Na płytach znajdą się 3 dema. Wszystkie w języku polskim.

3. Dla tych co utknęli, będzie też nieoficjalny poradnik do gry Still Life.

4. Na płytach znajdzie się duży klient gry Rappelz (1,7GB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka przeciekowa wymyślona. Opublikuję ją o powiedzmy 13:30 lub trochę później.

Zgadujemy dwa pełniaki. Oba są mniej więcej na równym poziomie. To, że dziś zgadujemy ten a nie ten drugi to propozycja naczalstwa. :)

Jedni uznają, że dzisiejszy pełniak jest lepszy, inni, że jutrzejszy. Sami ocenicie.

Zagadka:

(51+23)-(23x55)=North America

30*(05+54/24)=Europe

A oto obrazkowa podpowiedź.

post-13-1321446730_thumb.jpgpost-13-1321446735_thumb.jpgpost-13-1321446739_thumb.jpg

post-13-1321446744_thumb.jpgpost-13-1321446748_thumb.jpgpost-13-1321446754_thumb.jpg

post-13-1321446758_thumb.jpgpost-13-1321446762_thumb.jpgpost-13-1321446766_thumb.jpg

post-13-1321446769_thumb.jpgpost-13-1321446775_thumb.jpgpost-13-1321446778_thumb.jpg

I ważna uwaga. Trochę gdzieniegdzie naściemniałem, więc trzeba trochę pokombinować co jest ważną informacją, a co tylko moją wredną podpuchą. :)

I jak zwykle proszę o odpowiedzi pełne, z uzasadnieniem, dlaczego sądzicie, że będzie taka gra i w jaki sposób doszliście do rozwiązania zagadki.

Posty bezsensowne, spamujące, proszalne, nic nie wnoszące do przecieku lub zawierająca wyłączenie strzelanie tytułem - będą usuwane. Nawet jeśli pojawi się w nich prawidłowa odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman, Ezio i Kung Fu Panda raczej odpadają, więc można ich nie brać pod uwagę;d

A te liczby to jakieś położenie?

North America - 1191

Europe 82,5

że o co chodzi?;d

Obrazki mogą wskazywać na jakąś grę wojenną, strategiczną... Może też być osadzona w kosmosie;F

Obrazek z ziemią może wskazywać na jakiś konflikt światowy ;F

Klocek Lego i klucz na naprawę i budowanie?:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby mogą, choć nie muszą być współrzędnymi geograficznymi.

Może współrzędne trzeba sprawdzić np. w Google Earth (co sugerują obrazki Google i Ziemii):

North America (N - North) - 1191

Europe (E - East) 82,5

Aha - liczb nie sprawdzałem, ale mam nadzieję, że kolega dobrze policzył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby mogą, choć nie muszą być współrzędnymi geograficznymi.

Może współrzędne trzeba sprawdzić np. w Google Earth (co sugerują obrazki Google i Ziemii):

North America (N - North) - 1191

Europe (E - East) 82,5

Aha - liczb nie sprawdzałem, ale mam nadzieję, że kolega dobrze policzył.

według mnie 30*(05+54/24) = 73,75 ponieważ najpierw liczy się nawias ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby mogą, choć nie muszą być współrzędnymi geograficznymi.

Może współrzędne trzeba sprawdzić np. w Google Earth (co sugerują obrazki Google i Ziemii):

North America (N - North) - 1191

Europe (E - East) 82,5

Aha - liczb nie sprawdzałem, ale mam nadzieję, że kolega dobrze policzył.

Ja bym nie traktował tych działań, jako coś co trzeba obliczyć dla czego tam jest 05 a nie po prostu 5? Po za tym zwróćcie uwagę, że nazwy kontynentów są napisane po angielsku a nie po polsku, jak dla mnie to tu nie chodzi o nazwy kontynentów same w sobie, one mają tylko zwrócić na coś uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W google earth wyskakuje punkt nad Rosją, tyle że to miejsce na morzu :/

Być może (choć to tylko moje niezbyt mądre spekulacje) jest to World in Conflict PL. Dlaczego? Najbliższy, 198 nr. wskazuje obrazki 1, 8, 9. Wynik działań w postaci współrzędnych N i E wpisany w GE wskazuje punkt nad Rosją, która jest agresorem i jedną ze stron konfliktu. Ziemia (świat - World), czołg wskazuje konflikt zbrojny (Conflict). Coś jednak czuję, że to kiepskie rozumowanie. Może ktoś ma lepszy pomysł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze razy będziecie liczyć? Macie problem z matematyką? :icon_neutral:

30*(05+54/24)=Europe

najpierw jest dzielenie 54/24, dopiero potem dodajemy 5! Gdyby miało być odwrotnie, to przy takim zapisie powinien być jeszcze osobny nawias na licznik 5+54...

A więc

30*(05+54/24)=30*(05+2,25)=30*7,25=217,5

Oczywiście pod warunkiem, że w ogóle mamy cokolwiek liczyć i że nie wystąpił błąd i nie miało być przykładowo 0,5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka: -1191

Europe: 2175 (pamiętajcie,że w nawasie liczy się najpierw dzielenie)

kurde prawdę :D najpierw jest dzielenie wiec wychodzi jak napisałeś tylko ze przed 5 jest (,) możliwe ze trzeba sprawdzić współrzędne jakoś razem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...