Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pronto77

CMOS CHECKSUM ERROR - DEFAULT LOADED I JEGO SKUTKI

Polecane posty

Komputer wyłącza się po ok 30 sekundach po włączeniu czasem nie startuje grafika czasem nie czyta dysku czasem klawiatura nie reaguje i bios za każdym razem powraca do ustawień fabryczn. Wymieniłem już baterie sprawdziłem KONDENSATORY na płycie i w PCU a nawet wymieniłem procesor 253 nic nie pomaga . Co robić?

Konfiguracja komputera:

GIGABYTE GA 945PL S3

INTEL P4 3GHZ 2M FSB 800MHZ

1.5GB RAM

RADEON X550

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za forme i estetyke postu . Pisze z telefonu a to nie jest takie wcale łatwe

[ciach]

PCU XPOWER 300W

Dodam jeszcze że system to windows xp pro sp3 klawiatura ps/2 .

A gdy po kilkunastu próbach włączenia ps zignoruje CCE - LD i chce iść dalej to wyskakuje screen: rozruch z c/: BOOT.INI . No i oczywiscie się wył.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamontowałem zasilacz CARBON 450W . No i poszło . Tyle że teraz jest OC FAIL a w biosie pokazuje ze CPU grzeje 91°C . Narazie założyłem jeszcze jeden wiatrak moze cos pomoze. Póki co robie format bo mi kilka plików zjadło przy okazji. Jakie pomysły na OC FAIL ? z góry wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysoką temperaturę dobrze jest przeczyścić chłodzenie procesora (przy okazji sprawdzając poprawność jego montażu) oraz przesmarować go pastą termoprzewodzącą. Jak to nie pomoże - kupno nowego chłodzenia.

Na OC Fail powinno pomóc przywrócenie wartości domyślnych biosu.

PS. Pisząc "porządny zasilacz" miałem na myśli coś porządniejszego niż Carbon. Na razie skupmy się jednak na zmniejszeniu temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paste nie dawno kładłem , mocowanie jest w porządku , cooler jest trochę zakurzony może dlatego . Zajmę się tym jutro . Póki co temp spadła do 86°C . Mam jeszcze jeden problem ale już z innej parafii - mianowicie na swojej płycie mam 4 kości ram (2 żółte i 2 czerwone ) a problem polega na tym że czyta tylko te z żółtych slotów. Czy da się coś zrobić żeby czytało też na czerwonych gniazdach ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta główna nie odczytuje kości poprawnie włożonych w gniazdo pamięci to albo te kości są uszkodzone, albo sama płyta. W pierwszym przypadku wystarczy wymiana samych pamięci, w drugim - albo korzystanie tylko z kości włożonych w żółte sloty, albo wymiana płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...