Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matioso

komputer się wyłacza/wysoka temperatura

Polecane posty

Witam

Komputer mi się sam wyłącza nie wiem czemu i jeśli chce go z powrotem uruchomić to znowu się wyłącza i dopiero po jakimś czasie się włączy nie wiem co się dzieje. Postanowiłem sprawdzić to programem speedfan czy się coś nie przegrzewa i w temp2 wyskakuje mi ogień wysoka temperatura czy to może być tym spowodowane?

Wcześniej miałem problemy z dyskiem ale pomogło zainstalowanie nowego systemu.

Proszę o pomoc.

dane komputera:

Dane komputera:

Procesor:Intel Celeron? CPU 3.06GHz

Płyta Główna: MSI 915GM4

RAM:504 MB RAM

Dysk Twardy: Segate Baracuda 7200.12 250 GB

Karta Graficzna: Intel? 82915G/GV/910GL Express Chipset Family Zintegrowana karta graficzna

System: Windows XP Home Edition

Zasilacz: Trust 370W Power Supply Unit

post-169274-1321296418_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze temperatury innym programem (np. HWMonitor), bo po pierwsze, SpeedFan nie jest do końca wiarygodny, a po drugie, to co podałeś jest niewystarczające.

Zasilacz jest jaki jest, więc z tego względu podejrzenie pada na niego (najlepiej podmienić na inny i zobaczyć czy wtedy komp działa poprawnie), ale przyczyną Twojego problemu może być coś innego (np. właśnie płyta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i nie ma żadnych śladów spalenizny na płycie głównej ani wypukłych kondensatorów tylko jak jest radiator i poniżej niego takie metalowe płytki to są one bardzo gorące i radiator też , tak samo ramy są dość ciepłe a komputer chodzi koło 2h prezentuję zdjęcie których płytek w scrennie jak i temperatury w programie HW monitor.

A może mi ktoś powiedzieć jak podłączyć właśnie zasilacz inny od kolegi bym pożyczył a jeszcze tego nie robiłem i nie chciałbym coś zepsuć

post-169274-1321300508_thumb.jpg

post-169274-1321300643_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, widzę, że już w tamtym roku miałeś ten problem i zadawałeś podobne pytania: klik. Myślę, że teraz, raczej nic więcej nie uzyskasz.

Jeśli nie czujesz się na siłach aby podmienić / wymienić zasilacz, znajdź kogoś kto umie to zrobić lub oddaj kompa do serwisu (wtedy powinni go sprawdzić bardziej kompleksowo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał zmienić ten zasilacz spróbuje sobie poradzić i zobaczę wtedy jak będzie się komputer sprawował.

Dam znać jutro.

Czyli problem może tkwić w zasilaczu i od tego tak się komputer szybko przegrzewa radiator, ramy są ciepłe??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć radiator z procka, przeczyść razem z wiatrakiem, posmaruj procesor jakąś w miare dobra pastą. Na Twoim miejscu sprawdziłbym BIOS pod kątem ustawień napięcia na procku i pamięciach. Ewentualnie zresetuj BIOS i wgraj nowszy jesli jeszcze tego nie zrobiłeś tylko pamiętaj żeby wgrać DOKŁADNIE do swojego modelu i rewizji płyty głównej bo uwalisz płytkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki

BIOSA nie sprawdzę bo nie znam się na tym za bardzo. A wgram sterowniki do płyty głównej te co dostałem z płytą przy kupnie komputera więc powinny być dobre

Zresetowałem BIOS poprzez wyjęcie tej baterii to teraz przy włączaniu komputera słychać teraz takie piszczenie przez chwilę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piszczenie to normalne bo data i godzina się zresetowały więc nie ma strachu. Sterowniki jak masz instalowac to ściągnij lepiej najnowsze ze strony producenta a co do BIOSu to zobacz czy nie ma jakiegoś programu który sam ściąga odpowiedni BIOS. Cos w stylu @BIOS dla płyt Biostar.

..::EDIT::..

Widze na stronce MSI że do tej płytki nie ma zadnego programu w stylu @BIOS ale jest za to BIOS w wersji 1.3 z 2005-12-28. Swoją wersje możesz sprawdzić programem CPUz w zakładce Motherboard.

Nie lepiej byłoby wymienić ta płyte na cos nowszego? płyt na AM2 lub AM2+ i procków w wielu kategoriach cenowych jest cała masa.

..::EDIT2::..

Jednal jest MSI Live Update5

LiveUpdate5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W screenie daje zdjęcie z tego programu jaką mam wersje BIOS.

Zastanawiałem się nad kupnem nowego komputera ale kasa mnie nie bardzo puszcza i nie mam jej za dużo i dlatego.

A Ty co byś proponował zmienić płytę główną? ale znowu jak zmienię płytę główną to czy wsadzę tam resztę swojego sprzętu i czy tam w ogóle się to opłaca robić?

post-169274-1321313287_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień płyte główną na coś nie drogiego z AM2 lub AM2+ (ja niedawno kupiłem Biostar MA770-UD3 za 29funtów, fajna płytka) i na razie jakiegoś nie drogiego Athlona 64 X2. Myslę że jak sie postarasz to z prockiem i płytą zmieścisz się w 250 zeta.

Tu masz przykłady bez żadnego specjalnego szukania:

PŁYTA GŁÓWNA

PROCEK AMD AM2

Myślę ze jak dobrze poszukasz na aukcjach to znajdziesz nawet taniej.

..::EDIT::..

Widzę że Twoja płyta główna obsługuje tyko pamięci DDR więc musiałbyś zmienic tez RAMy na DDR2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem lekko spłukany,więc wymiana części nie wchodzi w grę dopiero za jakiś czas

Pożyczyłem zasilacz od kolegi ale zupełnie ma inne wejścia niż mój i nie wymieniałem bo kolegi zasilacz nie ma takiego wejścia pod kable co idą do włącznika a u mnie jest.

Ściągnąłem liveupdate5 i mam najnowsze sterowniki do płyty głównej jedynie co mi znalazło to sterowniki do dźwięku grafiki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matioso

O jakich kablach do włącznika mówisz? jedyne kable jakie możesz miec inne przy zasilaczu to zasilania do dysków SATA zamiast MOLEX. Ale nawet w tym przypadku zasilacze zawsze mają te 2 złącza MOLEX (takie jak do zasilania DVD na przykład) ewentualnie zasilanie płyty głównej 24 pin + 4pin do zasilania procka. Przeczyściłeś chłodzenie od procka? wsmarowałeś nową pastę termoprzewodzącą na procesor?

@NewHunter7

Matioso dodał screena i nie dość że procek mu sie grzeje na ponad 60 stopni to jeszcze zasilanie +3.3V ma zbyt niskie. Ja bym obstawiał zasilacz lub padnięte regulatory napięcia na płycie głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD tego głównego kabla wychodzą taki 3 małe kabelki,które są podpinane pod kable które idą pod włącznik od komputera, a kolega nie ma czegoś takiego w zasilaczu.

Nie jeszcze nie czyściłem tego z tego powodu iż nie mam pasty termo-przewodzącej,żeby posmarować to.

Mogę ściągnąć radiator przeczyścić bez nakładania pasty? bo pastę będę miał jutro wieczorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię zdjęcie i Ci pokaże jaki kabel u mnie idzie od zasilacza pod włącznik do komputera skoro nie wierzysz.

Co do komputera jak się teraz zachowuje to jeśli korzystam tylko z przeglądania stron internetowych to jest okej a jak coś więcej po pewnym czasie się wyłącza. Dodam,że wtedy temperatura pokazana przez speedfan jest temp1 47 temp2 82 a reszta w normię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem aktywować ten temat z kilku powodów . Mianowicie miałem problem z powyższym komputerem nie używałem go dość długo kupiłem laptopa ale teraz laptop wzięła siostra wyjazd za granicę i potrzebuje pilnie naprawić sobie ten komputer . Problem jest iż po użytkowaniu na nim wyłącza się . Radiator jest bardzo gorący tak jak by się tam coś przegrzewało. Co mam zrobić kupić zasilacz i wymieć tak jak mi tutaj doradzano czy płytę główną z prockiem ? proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...