Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bili8

Pojawiły sie skróty na micro sd z nikąd

Polecane posty

Opisz problem raz jeszcze, tylko tym razem porządnie, bo z tego co piszesz, to wynika, że masz skróty i chcesz je odzyskać, co nie ma sensu.

Tak jak wyżej napisał helmud - najpewniej szkodnik.

Zrób co następuje:

1. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Kroki 3 i 4 zrób tylko i wyłącznie wtedy, jeśli masz system 32-bitowy (x86).

3. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie mało przejrzyście napisałem pierwszego posta. wiec jakiś czas temu byłem u kuzynki i podłączyłem telefon do jej komputera i jak miałem foldery z różnymi plikami zajmujące jakieś 900 MB pokazały mi się same skróty do tych folderów. skanowałem komputer i kartę SD programem SUPERAntiSpyware znalazł wirusy i je usunął ale przewiduje że nie wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log z GMERa wygenerowany został przy włączonej emulacji napędów. Jest więc niewiele wart. Jeszcze raz.

Użyj programu Defogger, by wyłączyć emulację napędów, uruchom ponownie komputer i dopiero wtedy użyj GMERa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych żyjątek nie widzę, co jednak nie oznacza, że nie było ich w przeszłości.

Możesz włączyć ponownie emulację napędów. Uruchom OTL i użyj opcji Sprzątanie.

Usuń te skróty i zobacz, czy pojawią się ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jak napisałeś. jak sie pojawią skróty to napisze. tak sobie myślałem że napewno muszą być poważne wirusy u mojej kuzynki w komputerze, bo gdy podłączyłem telefon do jej komputera to wtedy pojawiły sie skróty. mam racje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś moja kuzynka przyniosła do mnie swój aparat cyfrowy, żebym sprawdził czy są tam zdjęcia bo jak podłączyła do swojego komputera to nie miała zdjęć i jak się okazało na karcie SD w jej aparacie były same skróty. Więc doszedłem do wniosku że na pewno musi mieć wirusy, tak jak było z moją kartą micro SD. Czy program Malwarebytes' Anti-Malware usunie wszystkie wirusy?

P.S. jak narazie to na mojej karcie jest wszystko ok i nie pojawiły się skróty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Malwarebytes' dosyć skutecznie kosi szkodniki. Dużo skuteczniej niż większość antywirusów, ale i tak są szkodniki, których za jego pomocą się nie wytępi i trzeba ręcznie usuwać co wredniejsze robactwo. Możesz spróbować to usunąć za pomocą tego programu, a jeśli się nie uda, to będzie trzeba bawić się z logami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...