Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ixi24

dysk sata- bios go wygrywa a system xp nie

Polecane posty

Witam!

Kuzynce resetował się system, a że nie chciała stracić danych wziąłem jej dysk do siebie. Podpiołem go pod SATA, skopiowałem wszystkie ważne dane, sformatowałem jej dysk na NTFS zainstalowałem XP i skopiowałem z powrotem jej dane. U mnie nie było najmniejszych problemów. (również windows xp).

Pojechałem do niej podłączyłem jej ten dysk (SATA) i niestety system nie chciał się uruchomić.

Wszedłem w BIOS:

w pierwszej kolejności tu nie widać dysku :

IDE PRIMARY MASTER

IDE PRIMARY SLAVE

IDE SECONDARY MASTER

IDE SECONDARY SLAVE (tu jest nagrywarka DVD)

Chciałem zmienić RAID na IDE (miałem kiedyś podobny problem),bezskutecznie, próbowałem wszystkich opcji jest to SATA RAID BIOS wer. 4.00

Gdy chciałem zainstalować XP na nowo instalator nie wykrył dysku, ale co ciekawe w biosie mogłem ustawić jego botowanie, a program gepart (zamieszczony na płytce hirens boot) wyszukał mi dysk z podzielonymi wcześniej partycjami i z zapełnianym na nich miejscem.

Ciekawą rzeczą jest również, że podczas uruchomienia komputera i wciśnięciu TAB pokazywał się taki ekran (można było tylko z niego wyjść poprzez Esc)

http://obrazki.elektroda.pl/2986051300_1321054550.jpg

Rozumiem, że XP nie widzi dysku, ale co zrobić żeby go zobaczył ?

Wystarczy zrobić integralną płytkę ze sterownikami SATA ?

Coś zmienić w BIOSie ?

Czy problem leży jeszcze gdzieś indziej?

Liczę na szybką pomoc i z góry dziękuje za wszelkie informacje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już tego kompa u siebie i tak :

Jest to płyta główna:

9994278000_1321196450_thumb.jpg

MS 6702 ver 2.0

Podczas próby instalacji Visty dysk zostaje elegancko wykryty, ale nagle jest pusty;o kiedy go nie foramtowałem ani nic a jest na nim duzo ważnych danych(od razu poproszę jakiś dobry program do odzyskiwania danych)

I po trzecie pokazuje zdjęcia BIOSU:

post-60964-1321184861_thumb.jpgpost-60964-1321185048_thumb.jpgpost-60964-1321185231_thumb.jpgpost-60964-1321185690_thumb.jpg

Naprawdę już tego nie ogarniam Vista widzi dysk i nawet Windows MalcolmX 8 też bez problemu czyta ten dysk a jest to swego rodzaju podróbka XP-eka przecież.

Zamiast pisać posta pod postem użyj opcji "Edytuj". - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...