Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

donpepe359

Router tp-link w8901g

Polecane posty

Witam. Mam problem z wyżej wymienionym routerem. Mam internet 2mb rozdzielany na komputer i laptopa, do laptopa przez wifi leci a do stacjonarnego kablem. Na początku wszystko było dobrze, nic nie było zmieniane, ale zaczęły się problemy. Gdy laptop jest niepodłączony do internetu wszystko jest ok, ale jak laptop się podłączy to router co jakiś czas zaczyna świrować, np sam się resetuje bez powodu. Miał może ktoś podobny problem? Bardzo mi zależy żeby szybko to rozwiązać bo nerwicy idzie dostać.

Druga sprawa to ustawienia portów nasłuchujących, do wczoraj wszystko było dobrze ale zaczęło w klientach p2p wywalać błędy, że port nasłuchujący jest zablokowany. Kombinowałem ze zmianą portu w ustawieniach torrenta ale nic nie daje, w ustawieniach routera jest totalna kaszanka i totalnie nie idzie tego ustawić, chyba, że po wyższych studiach informatycznych może bym to ustawił. :P

Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop podłączony kablem czy przez WiFi ? Próbowałeś przywracać router do ustawień domyślnych i skonfigurować go ponownie ? Masz najnowszy firmware ? Co do portów. Może DHCP przydzieliło ci teraz inny adres IP niż ten deklarowany w Port Forwarding ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, laptop jest podłączony do sieci przez WiFi. Próbowałem już to co wymieniłeś, efektu nie ma. Najczęściej router się resetuje, gdy oba urządzenia korzystają z internetu i np. na laptopie zacznie oglądać jakiś filmik na youtube albo temu podobne. Totalnie tego nie rozumiem. :) Grzebałem trochę w ustawieniach, typu firewall, spi, nat, qos. Laptop był formatowany, skanowany itd itp.

PS. druga sprawa już rozwiązana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...