Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pewker

karta graficzna- jak przywrócić bios?

Polecane posty

Nie wiem czy ten temat pasuje bardziej do sprzętu, czy do programów, ale dobra:

Piszę w imieniu kolegi. Zmienił on bios karty graficznej (hd 5770) i niestety coś nie wypaliło i po restarcie nie ma obrazu. Podczas uruchamiania monitor raz gaśnie, raz wyświetla biały ekran i tak na zmianę, a po uruchomieniu po prostu nie działa.

I teraz pytania: czy jeśli pożyczę mu mojego starego HD3650 i wymieni kartę to odzyska obraz i będzie można jakoś przywrócić poprzedni bios tak żeby jego hd 5770 działał? I co dalej idzie, jak przywrócić ten bios?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, muszę przyznać że kompletnie nie pomyśleliśmy o zintegrowanej karcie :rolleyes: . Tylko jak na niej teraz wystartować? Samo podłączenie monitora do płyty głównej nie działa. W biosie też nic nie zmienimy bo na ślepo nie idzie. Mamy odłączyć tego hd5770?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). Trzeba było najpierw pomyśleć i zaopatrzeć się w kartę graficzną na PCI - w każdym sklepie komputerowym za parę złoty i nie byłoby żadnego problemu. Np. coś takiego :

http://allegro.pl/karta-graficzna-s3-65-vi...1883948417.html

2). Ciekawe czy przed flashowaniem nowego biosu zgraliście stary np. na dyskietkę? Jeżeli nie, to czekają was poszukiwania biosu w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

1 - nie wiem o co Ci chodzi, przecież w poprzednim poscie napisałem że jest karta zintegrowana.

2 - nie, kolega nie pomyślał, ale bios znaleźliśmy

Kolega na razie używa mojego hd3650, bo zacięliśmy się w głupim punkcie i nie możemy znaleźć rozwiązania.

Mianowicie- bootowalny pendrive z odpowiednim programem(atiflash) i biosem jest gotowy, elegancko uruchamia się dos. I tutaj problem- wpisujemy odpowiednią komendę (atiflash -p -f 0 nazwapliku.bin), ale dos nie znajduje pliku z biosem. File not found. Po wpisaniu komendy do wyświetlenia plików(dir) plik .bin owszem, pokazuje się, ale pod nieco inną nazwą (coś jak HD5770H~1 BIN, podczas gry nazwa pliku z biosem to VTX3D.HD5770.1024.090916.bin). Jakkolwiek byśmy nie wpisywali- file not found.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...