Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackyoshi

Bardzo powolny system..

Polecane posty

Witam!

Piszę tutaj temat z tym, że ktoś mi pomoże. Z może miesiąc temu, dwa (jakoś połowa września 2011r.) komputer zaczął dość ostro mulić. Przykłady? Komputer zamiast ładować się minute, dwa minuty max, to teraz ładuje się min. 5 minut, a najdłużej może z 7 minut. To chyba za dużo, prawda? Wydaje mi się, że wina leży po stronie dysku. Co powinienem zrobić, aby zobaczyć, czy to coś z dyskiem jest nie tak? Jakieś testy na dysk, czy coś? Jestem zielony w sprawach takowych. Dodatkowo, na przykład ostatnio kupiona Mafia II instalowała mi się 2 godziny. To chyba już jest przesada? Gra powinna zainstalować się w dwadzieścia minut, góra trzydzieści, nie dwie godziny. ;o Wirusy? Brak, ostatnio nawet znajoma z neta sprawdzała mi logi (żeby nie było, siedzi w tym już jakieś cztery lata), nic nie znalazło. Skanowałem nawet ostatnio programem Malware Bytes - Anti Malware, też nic nie wykrył. Jakieś pomysły? Mi się wydaje, że może coś się przestawiło w tym dysku, jakieś sterowniki? (ostatnio ściągałem do dysku, bo windows się przypierdzielił i nie dawał mi spokoju). Proszę o szybką pomoc. Tak, mój system to Windows XP SP3.

Pozdrawiam,

blackyoshi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta główna: Asus P5LD2-VM

Karta graficzna: nVidia 8500GT 512MB

Procesor: DualCore Intel Pentium D 940, 3233 MHz (16 x 202)

Ram: 2GB

Zasilacz: Pies go wie, jakiś 4life.

A co do zasilacza, to żeby nie było - przedwczoraj bodajże montowałem zasilacz kumpla, dobry bo polecany tutaj tym forum, komputer chodzi tak samo - to nie jego sprawa, ale i tak na zasilacz już kasę zbieram.

Co do HD Tune:

Info: http://imageshack.us/f/705/infoqf.jpg/

Health: http://imageshack.us/f/818/healtht.jpg/

Proszz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dyskowi nie zaszkodzi nowy firmware - klik.

2. Na razie da się wyłapać:

- dwa niekorygowalne błędy i dwa sektory czekające na realokację;

- ogromną wartość nieprzetworzoną w polu command timeout (BC). Prawdopodobnie spowodowaną przez zasilacz;

- 117 błędów których sprzętowa korekcja błędów dysku nie mogła naprawić.

Na początek spróbuj uaktualnić firmware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problem znowu powrócił. Komputer włącza się bardzo wolno, tak jak wtedy. Pomyślałem, że może firmware się zresetował, usunął, cokolwiek. Zainstalowałem go na nowo, ale niestety - nic to nie dało. Dziwne, bo komputer trzy dni chodził jak nowy, do dnia dzisiejszego jak go włączyłem rano. Jakieś pomysły, co się stało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...