Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Funshy

Jak odblokować nat!

Polecane posty

Czesc

Kupiłem gre Call Of Duty Modern Warfare 3. Wszystko pieknie. Dzis chce zagrac z kolegą w co-opa i utrata połączenia z hostem. NAT mam sredni więc to jest napewno przyczyną i tutaj pytanie. Mam router MODECOM MC-421 i nie wiem jak w nim ustawic NAT na otwarte. POMOCY!

Funkcja uPNP nic mi nie pomogła ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam IP prywatne. Nie pomyliłem sie chodzi o NAT nie moge sie z kazdym polaczyc bo mam NAT ograniczony. Router Modecom MC-421. Nawet jak wlaczam gre jest ze aby ustawic NAT trzeba wejsc na strone ale nie wychodzi mi to robienie nadal ograniczony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zewnętrzne IP i ruter oraz kilka urządzeń podłączonych do sieci to masz kilka wewnętrznych IP przypisanych. Jeśli router posiada zaporę ogniową i masz dynamicznie przypisane adresy IP wewnętrzne to musisz zrobić stały adres przypisany pod urządzenie z którego chcesz grać. NAT działa w protokole 4. Jeżeli DMZ masz nieustawione to powinno działać a jak nie zadziała to ustaw jeszcze pod ten sprzęt (DMZ można pod jedno). w NAT odblokowujesz "zakres portów" z których korzysta gra dla wewnętrznego o stałym adresie IP jak nie znasz zakresu portów jakie gra wykorzystuje to poszukaj w internecie. Operatorzy sieci mają blokady na pewne zakresy portów przez częste ataki hakerskie zobacz czy nie są na liście których potrzebujesz. Sprawdź czy masz również internet połączony protokołem 4 bo jeśli jest to protokół 6 nie skorzystasz z NAT'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...