Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Damian747

Rozwiązany: Problem!

Polecane posty

Podczas ogladania filmow na youtube lub stronach podobnych ekran potrafi zrobic sie czarny albo w cienkie pionowe paski i zawiesza sie komputer,nic nie mozna zrobic tylko restart,prosze o pomoc bo mam nowego kopa i nie wiem jak sobie z tym poradzic...Mam Windowsa 7 Ultimate 64bit.Radeon vertex 5670, 16gb ram.Asrock m3a770de.przegladarka internet explorer 32 bit,Adobe flasch player.norton internet security,opcje w catlic center ustawilem najwyzsze dla grafilki.

Problem pojawia sie tylko podczas ogladania filmow w stronach podobnych do you tube,czasem moge ogladac bez problemu a czasem za pierwszym razem sie tak robi,mam nowy komputer,nie wiem co jest grane...pomozecie...??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co mam zrobic,moze to cos z ustawieniam,i....??

sterowniki sa raczej c hyba w porzadku bo karta zainstalowana jest wlsciwie jest to Verex Radeon 5670 1 gb.taktowanie pamieci 3D 3800 taktowanie rdzenia procesora 770.

Nie wiem co mu jest zdarzaly sioe wam podobne przypadki.....prosze o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany przez Ciebie przypadek to najprawdopodobniej bug zawarty w konstrukcji karty (pamiętacie aferę z Phenomami i wadliwym buforem TLB? takie, nawet gorsze wpadki zdarzają się cały czas tylko nie są nagłaśniane) lub jej procesora albo samych sterowników ujawniający się zawieszaniem tylko w przypadku wykonywaniu określonych zadań. W pierwszym przypadku pomaga zmiana sterowników na nowsze (zakładając, że producent zna błąd konstrukcyjny i umieścił w sterownikach łatkę) w drugim zmiana wersji sterowników na obojętnie jaką inną (może być starsza, może być nowsza - oczywiście zakładając że producent zna błąd w oprogramowaniu i go nie powtórzył).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....powiem szczeze ze nie mam na ten temat pojecia co to jest bug.ale nie zmienia to faktu ze problem jest....zanioslem komputer do serwisu gdzie go kupowalem...jest na gwarancji bo to nowy komp.jezeli nie naprawia mi tego problemu to bede chcial wymienic karte na inna jezeli sie okarze ze karta jest uszkodzona a jezeli to wina niedopracowania sprzetu przez koncern AMD w co chyba watpie bo takie błedy!!!!!!przez AMD!!! to karygodne zeby we flashu sie zawieszał,bede walczyl o nowego radeona albo go kupie albo doplace albo za gotowke,nie wiem zobacze bo cos trzeba bedzie zrobic jezeli sie nie da naprawic tego vertex radeon 5670 a chyba raczej nie,wiec zobacze najpierw co mi powiedza w serwisie ze sklepu ale jestem raczej dobrej mysli nie powinienem miec problemow.musze na razie czekac ale zobacze,chce miex w pelni kompatybilnegio kompa,wymienie na saphirer hd 6670 ,1024mb na ddr5,zegar 4 gh.za 339zl jak sie okarze ten vertex niekompatybilny lub uszkodzony albo na nieuszkodzona tka sama jak jest,nie wiem zobacze co sie okarze.....w kazym razie musze to zmienic bo nie moze tak byc.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się pogubiłeś więc wyjaśnię - podczas produkcji procesorów (także graficznych) występują czasami błędy (tak jak programista może mieć błąd w programie). Błędy wynikają często z samego projektu - wtedy wszystkie procesory zbudowane na tym projekcie są wadliwe. Producenci najczęściej wykrywają te błędy jeszcze na etapie produkcji (między innymi dlatego niektóre procesory mają zablokowane część rdzeni) i stosują odpowiednie poprawki, łatki, ograniczenia lub eliminują błąd za pomocą poprawki programowej (w przypadku kart graficznych są to sterowniki). Czasem jednak nie zdążą wykryć wszystkich błędów konstrukcyjnych lub błąd znajdzie się nie w projekcie sprzętu ale w oprogramowaniu. Wszystkim zdarzają się wpadki tylko nie u wszystkich udaje się znaleźć je odpowiednio szybko lub/i zapobiec ich nagłośnieniu przez konkurencję.

Przykłady to np: Intel Pentium III, Pentium 4 (tu bardziej projektowa ślepa uliczka ale jednak), AMD Phenom, GeForce 8 i laptopowe 8X i 9X. W przypadku kart graficznych, gdy już zostanie wypuszczona wadliwa seria to wady są najczęściej eliminowane softwareowo. Właśnie w przypadku kart GeForce występował błąd w projekcie ujawniający się zawieszaniem przy odtwarzaniu filmów a problem był eliminowany w nowszej wersji sterowników.

Taki właśnie problem jest podejrzewany (ale tylko podejrzewany) u Ciebie. Dlatego najpierw zalecałbym jednak wgranie nowszych/starszych sterowników a dopiero jak to nie pomoże to serwis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chcial zeby sie okazalo ze to tylko blad ktory mozna poprawic za pomoca softwearu i wystarczy zainstalowac nowy sterownik,obecnie moj komputer jest w serwisie i jeszcze sie nie okazalo co jest nie tak,szkoda ze napisales mi o tym tak puzbno bo sam bym sprawdzil aktualizacje sterownikow w domu....

Nie rozumiem jednak jednego jak to jest mozliwe ze tak potezny koncern jak AMD produkujacy kary Radeon jest w stanie popelniac tak KARYGODNE blady jak to ze Vertex Radeon 5670 1g.3800-3D,775-rdzan,DDR5,nie moze otwierac filmikow online i zawiesza sie przy aplikacjach FLASH,przeciez to sie nie miesci w glowie to tak jakby oni produkowali karty graficzne i w ogole ich nie testowali...albo jakby sami nie iwedzieli do czego jest to co produkuja.....przeciez to chce sie powiedziec niemozliwe................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest... dokładnie odwrotnie. Proces produkcji wygląda tak, że nie da się uniknąć błędów. Nie projektuje się procesora od zera (obliczając gdzie i jak ma być włożony pojedynczy tranzystor ale wcześniej są projektowane całe bloki logiczne które następnie są wstawiane i testowane). Praktycznie każdy dostępny produkt ma błędy konstrukcyjne oraz zawarte mechanizmy detekcji i korekcji błędów. Czasem wkradnie się jednak błąd krytyczny, niezauważony podczas testów (ujawniający się tylko i wyłącznie podczas określonych zadań) na tyle duży że wbudowana korekcja błędów sobie z nim nie poradzi. Podsumowując - każdy tak skomplikowany układ scalony ma jakieś błędy i niedoróbki ale tylko wtedy, gdy nie zostaną w porę zauważone będą wpływać na wydajność lub/i stabilność końcowego produktu.

Przykład - procesor nie przechodzi testów fabrycznych bo ma niezbyt udany rdzeń - rdzeń się blokuje i sprzedaje procesor jako tańszy. Końcowy użytkownik odblokowuje rdzeń, który jest wadliwy - trochę bardziej się grzeje i generuje nieco więcej błędów (co da się zauważyć tylko w dzienniku systemu). Mimo, że jego działanie w tym wypadku nie pogarsza stabilności systemu to z racji, że nie przeszedł pomyślnie wszystkich testów, zostaje on wyłączony. Testy fabryczne są bardzo restrykcyjne ale, niestety, niedoskonałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z ogaldaniem filmow na youtube sie rozwiazał.

Nalezało ustawic profil w Catalis Control Center,taktowanie rdzenia i pamieci zmniejszyc na najmniejsze,ustawic taki profil do internetu.

Karta wtedy nie prac uje zbyt szybko i mozna ogladac filmy dodatkowo jeszcze wylaczylem przyspieszanie sprzetowe w Adobe Flash Player.Jest ok.korzystam i nie wyskakuje,czasmi podczas zmiany ustawien profili nalezy zamknac przegladarke,ustwic profil i ponownie ja odpalic zeby karta mogla wskoczyc na dane ustawienia w przegladarce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...