Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Epalim

Rozwiązany: Wirus?

Polecane posty

Ostatnio mój poczciwy laptop robi mi psikusy. Mam około 30gb wolnego miejsca na dysku, ale po 3 godzinach użytkowania go jakkolwiek dostaję komunikat o braku miejsca (63kb wolnej przestrzeni na dysku C:\). Po zresetowaniu wszystko wraca do normy, aż znów po jakimś czasie sytuacja się powtarza. Skanowałem wszystko NOD32 z aktualną bazą wirusów. Program nic nie wykrył. Co to może być i jak pozbyć się tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. To tak:

1. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Kroki 3 i 4 zrób tylko i wyłącznie wtedy, jeśli masz system 32-bitowy (x86).

3. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ponownie włączyć emulację napędów. Uruchom OTL i użyj opcji Sprzątanie.

Aktywnych szkodników nie widać, więc przyczyna jest najpewniej gdzie indziej. Tylko średnio mam pomysł gdzie. Zrób może 2 screeny z programu Space Sniffer przedstawiające wykorzystanie miejsca na dysku C. Jeden zaraz po uruchomieniu systemu, a drugi po powiedzmy 2h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny

Wynika z tego chyba, że te pliczki gromadzone są w tempie. Co mogę zrobić, aby tam nie wskakiwały?

Próbowałem je usunąć ręcznie i niestety nic nie pomaga. Mam odmowę dostępu mimo, że jestem administratorem. Jak można się tego pozbyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już chyba wiem. Sprawcą jest najpewniej NOD32, choć myślałem, że już naprawili ten bug. Jaką masz wersję NODa?

Chodzi o to, że skaner www NOD32 tworzy pliki tymczasowe, gdy coś się ściąga łączem (nie ma znaczenia co). Na Windowsie XP problemu nie ma, bo te pliki są automatycznie kasowane po zakończeniu skanowania, ale na Viście i Windowsie 7 jest inaczej.

Potem napiszę jak to dokładniej można namierzyć, ale na razie chcę znać wersję NODa, bo jeśli to to, to nie ma sensu dalej szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESET NOD32 Antivirus

Wersja 4.2.64.12

Myślisz, że NOD może ściągać pliki ważące, aż 30gb?

Jeśli to z jego winy mam ten problem to z chęcią pozbędę się go i ściągnę jakiś darmowy całkiem sprawny antywir.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę bardziej zawiłe, ale nie byłby to pierwszy taki przypadek. NOD robi coś takiego, że ściągane rzeczy zapisuje do plików o nazwie htt....tmp i wtedy skanuje. Teoretycznie zaraz po przeskanowaniu powinien je usunąć, ale nie zawsze to działa jak należy. Dokładniej wychodzi pewien błąd w systemach Windows Vista, Seven i 2008. Czasem pomaga instalacja tej poprawki. Jeśli nie pomoże, to daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...