Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emen24

Rozwiązany: Wymiana procesora w laptopie

Polecane posty

Witam, mam następujące pytanie. Obecnie posiadam procesor intel core 2 duo T7700 mam laptopa. Zastanawiam się nad wymianą, ponieważ przestaje on spełniać wymagania nowszych produkcji. Moglibyście doradzić coś w tym temacie? (pamiętając przy okazji że Mikołaj też ma ograniczenia finansowe :) )

A drugie pytanie brzmi: Czy przy wymianie procka na nowy trzeba coś zmieniac w systemie czy też smarować czymś ten procesor, czy po prostu wymieniam i mi gry śmigają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) Za bardzo się z tym nie moge pomóc bo nigdy laptopa nie miałem i (przynajmniej narazie) nie zamierzam.

Ad 2) Jak chodzi o desktop to nowy procesor zazwyczaj posiada radiator z preaplikowaną pastą termoprzewodzącą, wystarczy zamontować upewniając się że pasta jest dobrze rozprowadzonai jest git. Należy brać pod uwagę socket płyty głównej , np. na s775 procka i5-2500k nie założysz. Wsadzasz procka montujesz radiator wpniasz kabel zasilania wentylatora i jest dobrze.

Powyższe dotyczy tylko pełnowymiarowego kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chi...65_Express.html masz podane obsługiwane modele procesorów - zbyt wielkiego przyspieszenia raczej nie osiągniesz. Co ciekawe nie ma tam Twojego T7700 :-) Inna sprawa, że wymiana na szybszy raczej nie przyspieszy gier, wąskim gardłem jest pewnie układ graficzny. Co do samej wymiany - trzeba nałożyć pastę termoprzewodzącą (chyba, że będzie fabrycznie). Jeżeli pasta ze starego procesora nie będzie wyschnięta i będzie jej odpowiednio dużo to możesz jej użyć. W innym wypadku musisz dokupić.

P. S. Tu masz podobny temat: http://forum.pclab.pl/topic/477617-wymiana...jdzie-na-PM965/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...