Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrekn

Rozwiązany: Jak wykarczować bootloadery?

Polecane posty

Niedawno zainstalowałem sobie openSUSE, który chyba ma gdzieś nieco ukrytą opcję konfiguracji instalacji GRUBa... ale za to pozwala wstać z dowolnej partycji Windowsowskiej, więc jest OK. Przez to stał mi się zbędny bootloader Windowsowski (Win7), którego chciałbym usunąć.

Linuxa zainstalowałem przy tym na miejscu poprzedniego Kubuntu na sąsiednim twardzielu (oddzielnym od Łindozy), i tam też znalazł się ówczesny GRUB. Nie jest ustawiony tamten dysk na wstawanie, jednak chciałbym się stamtąd też GRUBa pozbyć, bo resztki pozostały. Jak to zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloadera Windowsa 7 nie kasuj, bo GRUB nie potrafi załadować tego systemu. GRUB w tym przypadku wywołuje bootloader Windowsa, tylko tego nie widać.

Żeby usunąć GRUBa z sektora rozruchowego (czy to dysku, czy partycji) trzeba go nadpisać czymś innym. Szczerze mówiąc, to nie warto tego robić, bo nic się na tym nie zyskuje, a coś można zepsuć. No chyba, że te resztki w czymś przeszkadzają, to wtedy napisz w jaki sposób, to się ten problem rozwiąże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak, to tak. GRUB na drugim dysku mi aktualnie nie przeszkadza, a zatem pytanie moje brzmi: czy da się skrócić czas oczekiwania na ruch użytkownika w Windowsowym bootloaderze? Pół minuty to okropnie dużo, z drugiego systemu nie korzystam, a jak mam potrzebę, to siedzę od startu i pilnuję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...