Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AveKaja

Myszka: Problem

Polecane posty

(Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat) Mam pewien problem związany pośrednio z myszkami. Ostatnimi dniami mój A4Tech X-718BK zaczął nagle się "zawieszać" tzn. myszką nagle na kilka sekund przestawała w ogóle działać. Nie wiedziałem co jej jest. Zainstalowałem sterowniki, na jeden dzień się uspokoiło. Jednak doszło do tego że myszka po prostu się wyłączała, tzn. optyka całkowicie się wyłączała zupełnie jakbym odłączył myszkę od prądu. Doszedłem do wniosku że może to nie być wina myszki. Przeniosłem ją do siostry. I u niej nie ma żadnych problemów. Co może być nie tak z moim sprzętem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty mają dostarczać 500mA ale... z tym bywa niestety różnie (nieraz można wyciągnąć ok 1500ma na gnieździe a nieraz jest grubo poniżej 500mA, a podzespoły "pod USB 2.0" jak zewnętrzne dyski 2,5 cala i zewnętrzne napędy optyczne slim zasilane tylko z USB mają nie wymagać większego natężenia niż 500mA a potem okazuje się, że prąd rozruchu takiego dysku to ok 1000mA). Poza tym niektóre płyty ciągną zasilanie dla USB nie z 5V tylko np: z VSB (gdzie wydajność zasilacza to chyba około 2A, rozłożone na na kilka złączy USB no i mamy problem). Jest jeszcze inna możliwość - wadliwy sterownik nieodpowiednio zarządzający zasilaniem tej myszy albo bug w systemie objawiający się przy tej myszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek odinstalować ją w systemie i zrestartować kompa. Jak nie pomoże a mysz jest na USB to podłączyć do jakiegokolwiek innego gniazda (jak się nie ma wolnych to zamienić miejscami z innym urządzenie). A jak to nie pomoże to uruchomic komputer na jakimkolwiek bootowalnym Linuxie i sprawdzić czy będzie to samo. Jeśli problem będzie dalej występował to mamy ewidentnie awarię sprzętową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka dni podłączoną LognetMedia. Wszystko było spoko, ale dziś zaczęła się zawieszać tak samo jak poprzednia, zamieniałem gniazda.

Dodam że problem powrócił jak zacząłem grać w PVK, czyli jak zacząłem grać w gry wymagające klawiatury...

I znalazłem informację, jakoby wyłączenie oszczędzania energii we wszystkich portach USB miałoby coś pomóc, jak to pomoże, to poinformuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...