Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość merci

Battlefield 3 - zawiesza się

Polecane posty

Witam!

Mam problem z Battlefieldem 3 podczas gry w multi zawiesza mi się komp wydając dzwięk typu wzzzzzzzzz .Nie wyskakuje mi bluescreen i nic się nie dzieje mogę tylko zresetować kompa .

Dodam że grałem parę godzin w singla i nic takiego się nie działo.Takie same zwiechy miałem w becie battlefielda ale zignorowałem to bo zdarzyły się tylko kilka razy.

Mój PC:

-Intel Core i5-750 /2.66GHz

-Gigabyte P55-UD3 /intel P55

-GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

-XFX Radeon HD4890

-OCZ ModXStream Pro 500W

-Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zawieszenie się to bluescreen, który możesz podejrzeć odpowiednim programem.

Obstawiam, że masz 64 bitowy system (pewnie Win 7). Przyczyny mogą być dwie: układ dźwiękowy na płycie Realtek oraz Punkbuster. Obstawiam ten drugi. W niektórych konfiguracjach wywala system. Problem jest na 64 bitowych systemach. Sam tak miałem w BC2 i innych grach z punkbusterem. Problem zniknął gdy wróciłem na 32 bity. Rozwiązania tego problemu nie udał mi się znaleźć.

W Twoim przypadku problem może stwarzać aplikacja Gigabyte. Dokładnie to Easy Tune. Jeżeli masz ją zainstalowaną, to ją odinstaluj, zrestartuj kompa i sprawdź czy nadal problem występuje. Jeżeli tak, no to masz problem z Punkbusterem.

[ciach]

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przeinstalowałem sterowniki Realtek HD Audio 2.65 od tego czasu zagrałem kilka gier na serwerach z PB i anie razu nie miałem crasha , mam nadzieję że to się nie powtórzy .

Mam teraz drugi problem którym są straszne lagi prawie co kilka , kilkanaście sekund jestem cofany do miejsca gdzie znajdowałem się wcześniej . Kiedy grałem w betę na serwerach z niskim pingiem nie miałem ani jednego laga teraz mam je wszędzie niezależnie od ilości graczy , ustawień grafiki itp.

EDIT

Jednak nie pomogło dzisiaj rano zagrałem 2 razy i znowu zwiecha:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem.Dodam od siebie, że grając na serverach, na których punkbuster jest wyłączony nie mam tego typu crashy.Także w Becie nic takiego mnie nie spotkało tylko, wtedy miałem win7 32 a teraz win7 64bit.

Słyszałem ze dice już pracuje nad jakimś fixem eliminującym crashe i mam nadzieje, że nie jesteśmy jakimś wyjątkiem i fix nam pomoże.

Mój pc:

Intel Core Duo e8400 3.00GHz

4gb ram

gts 250 512 mb

ASUS P5QL PRO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, e coś może być na rzeczy z tym Realtekiem, mi po zainstalowaniu i pograniu na początku wywaliło całkowicie dźwięk i musiałem reinstalować stery, jednak po przeinstalowaniu śmiga dobrze dźwięk, a gra dalej się zwiesza. Ciekawi mnie czy ktoś coś pisał do DICE i co oni na to, bo dużo ludzi ma ten problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina dźwiękówki gdyż ja mam moją zintegrowaną wyłączoną w biosie. Moja dźwiękówka to Xonar D1.

Problem występuje taki jak u was, czyli gram sobie gram i nagle robi się czarny ekran, zwiecha musze poprzez managera procesów ubić bf3.exe i znów odpalam.

Myślę, że ten błąd leży w samej grze. Teraz pytanie tylko kiedy tego patcha wydadzą i czy będzie on jeszcze w tym miesiącu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co kolega wyżej, gra po prostu staje w pewnym momencie i tyle, ctrl+alt+del zamknij program i od nowa :<

Mam to samo, wszystko pięknie działa i już na początku, w pociągu jak zastrzelę tych dwóch to piotem zwiecha i nic nie da się zrobić...Kiedy ma wyjś ćten patch ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na serwerach z punkiem to gra się też zawiesza ja już nie wiem czego to może być problem. Pobrałem wersje od reoladed podmieniłem pliki bf3.exe i gra działał świetnie nic się nie ścinała lecz gdy ją wyłączyłem i włączyłem to pliki się przywróciły. Jest tak samo jak kiedyś.

snap052g.jpg teraz jak mi się zawiesi to tak mi pisze :D Chyba mają jakieś problemy z kodem gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare rozwiązań problemu:

1) update punkbustera poprzez http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php ten program

2) odpalenie wierszu polecenń w trybie administratora (start/wszystkie programy/akcesoria/wiersz poleceń/ppm - uruchom jako administrator) i wpisanie bcdedit /set increaseuserva 2500 lub ewentualnie bcdedit /set increaseuserva 3000 uwaga działa tylko na systemach 32 bitowych posiadających od 3 do 4 gb pamięci ram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi. Uważasz, że jeśli będę miał 2x2GB to nie będę miał 4 GB? yyy...

Poza tym systemy 32 bitowe widzą tylko do 3GB ramu ;) tak więc nawet jak włożysz sobie 4-8 GB to system będzie ci widział i pracował tak jak na 3GB bo jest to po prostu ograniczenie programowe i tyle.

Dużo ludzi ma z tym tą grą problemy więc raczej trzeba przypuszczać, że to EA nie dopracowała gry. Być może jest jakiś magiczny sposób by te zawieszki były mniejsze ale do tej pory z tego co słyszałem to zawieszki mogą powodować: -zbyt dobra jakość dźwięku (24 bity 192 Khz), zintegrowana dzwiekówka no i punkbuster.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w multi i w singlu (sprzęt w sygnaturze) i napisałem wczoraj o 19 do EA. Mieli odpisać w ciągu 24 h, a minęło już 26,5 h. Kartę dźwiękową mam zintegrowaną z płytą główną asusa. Słyszałem też teorię o spie*dolonych sterach od NVIDI. Na razie czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość jest nie istotna jeśli nie masz lagów na CSie czy innych grach online to tutaj tez nie powinieneś mieć problemów. Pamiętaj, że to iż gra ma dobrą grafikę nie oznacza, że trzeba mieć internet nie wiadomo jaki. Bo to działa w ten sposób, że do twojego komputera a właściwie klienta BF3 od serwera są wysyłane pakiety na bieżąco co robisz, obraz nie jest przesyłany do serwera :D Klienta BF-a 3 ma za zadanie odebrać pakiety od serwera i je tobie "narysować" na monitorze ^^

A wracając do tematu freezów w grze. Zrobiłem taki eksperyment i zablokowałem w managerze urządzeń wszystkie karty dźwiękowe (bo karta graficzna nvidii też niby ma dźwiękówkę w sobie ale po kiego uja to nie wiem chyba tylko po to by podnieść ceny kart) tak więc po zablokowaniu wszystkich dźwiękówek doznałem szoku bo gra przez godzinę! Grania ani razu się nie zawiesiła. Wniosek z tego taki iż mój kochany Asus Xonar D1 robi mi kuku w BF-ie 3 :( Przeinstalowałem sterowniki do mojej dźwiękóweczki i zobaczymy czy jeszcze problem będzie u mnie nadal występować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie sprawdziłem ale może komuś pomóc.

#1 - PunkBuster Solution (how I fixed my freeze with looping sound).

Uninstalled everything related to PunkBuster.

1- Go to Battllefield 3 Folder > Run "pbsvc.exe" as administrator > Unistall PunkBuster.
2- Delete the "pb" folder inside Battlefield 3 Folder.
3- Delete the "pb" folder inside "C:\Users\*USERNAME*\AppData\Local\PunkBuster\BF3"
4- Go to "C:\Windows\SysWOW64" and delete any PunkBuster file you can find.
5- Go to "C:\Windows\System32" and delete any PunkBuster file you can find.
The file names inside System32/SysWOW64 folder usually are:
- PnkBstrA.exe
- PnkBstrB.ex0
- PnkBstrB.exe
- PnkBstrB.xtr
- PnkBsrt.sys
Basically, delete everything with "Pnk".

After this, download this version of pbsvc.exe http://www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe [evenbalance.com]
- Run as administrator.
- Install PunkBuster Service.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zawieszanie się Battlefiel3 podczas grania w Multi to miałem to samo. Po paru minutach grania całkowita zwiecha albo wyrzucenie do pulpitu.

Prawdopodobnie problem leży w sterowanikach urządzenia dźwieku lub w sterownikach audio od Nvidia.

Gra przestała mi się wieszać po wyłączeniu sterowników urządzeń audio Nvidia i pozostawienie tylko włączonych sterowników od aktualnie używanej karty dźwiekowej.

Czyli w "Menedżer Urządzeń" i dalej "Kontrolery dźwięku..." wyłączyłem "Nvidia High Definition Audio" (w sumie 4 pozycje) i zostawiłem włączone tylko "VIA High Definition Audio". Od tej pory nie miałem żadnego zawieszenia kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam panowie taki komunikat zawsze po tym jak mnie wyrzuci z bfa:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 124

BCP1: 0000000000000000

BCP2: FFFFFA8004A9F028

BCP3: 00000000F66D4000

BCP4: 0000000000000135

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\110511-15787-01.dmp

C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\WER-58656-0.sysdata.xml

nie wiem co robic :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem panowie! Odpalam sobie grę na ultra (w singlu). Wszystko ładnie, pięknie, 1 misja, bądź wprowadzenie (to w pociągu) przeszedłem bez problemów technicznych. 2 misja, wysiadam z samochodu, zawiecha. Włączałem grę ponownie, tak parę razy, zmieniałem ustawienia, nadal nic.

Gram w multi, myślę sobie: upłynęło parę minut, a gra nadal działa, więc byłem szczęśliwy, nie na długo... W multiku to samo, wyrzuca po 5 minutach grania.

Miejmy nadzieję, że ten patch wyjdzie szybko, bo ta sytuacja może solidnie wku*wić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czasie spędzonym dzisiaj na czacie pomocy mogę wam wkleić to:

1. Launch the game for which you would like to Set Affinity for.

2. Leave the game running and minimize the game or return to Windows by hitting the ?Window? key on the keyboard.

3. Open the task manager by pressing CTRL+ALT+DEL at the same time and clicking the Task Manager button.

4. In the Task Manager, click the tab labeled Processes.

5. Right-click the process (.exe file) corresponding to the game.

6.Then click on the Set Affinity option to select it.

7.Remove the check marks from all but the first two processors, so that only CPU 0 and CPU 1 are selected.

8.Click ?OK?

Mi pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...