Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

3m2oo5

Rozwiązany: Odzyskanie partycji.

Polecane posty

Otóż usunąłem 1TB danych... bawiłem się menedżerem dysków..

Chciałem sobie wydzielić 30GB partycję i coś niechcący sobie kliknąłem - bang i mamy 1TB nieprzydzielonego miejsca...

Partycja (WD Caviar Black 1TB - format pod ntfs) była bogata - ponad 850 GB danych

Próbowałem odzysków programami:

GetDataBack 4.24

Easy Recovery Pro 6.x

Acronis Recovery Expert

Najwięcej osiągnąłem GetDataBackiem - "odzyskałem" pliki, mam je fizycznie, ale większość ( 90% na oko) jest uszkodzona i nie nadaje sie do niczego.

Ktoś ma jakiś dobry pomysł?

Ja od 3 dni chodzę jak struty... to jest naprawde bolesna strata...

EDIT:

Dodam, że partycja nie została co prawda nadpisana ani jednym plikiem, jednakże zaliczyła po drodze ze 3 procedury "utwórz partycje / usuń partycje" ...

a to z powodu takiego, że czesc programow zyczyla sobie nieprzydzielone miejsce skanowac, a nie ntfs partycje...

Tyle informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo trochę się bawiłeś i teraz może być problem (pytanie na co przywracałeś te pliki? jeśli na dysk z którego odzyskujesz to może być masakra)... Jeśli dane nie są super cenne (tylko zwyczajnie cenne :-)) to możesz użyć testdiska (ale poczytaj wcześniej o nim żebyś zrozumiał co i jak bo jak przywrócisz nie tę partycję co trzeba to dalej nadpiszesz dane). Jeśli dane są super cenne to najpierw kopia poesktorowa (no cóż będziesz potrzebował przestrzeni 1TB na innym nośniku) a potem dopiero zabieranie się za odzyskiwanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Musiałbym to widzieć. Jeśli tylko zakładałeś partycje takiej samej wielkości, co pierwotna, to nadpisałeś tylko mft i jego kopię (pod warunkiem że zarówno pierwotnie założona partycja jak i zakładane przy późniejszych eksperymentach były za pomocą tego samego oprogramowania np: Windows i jego wbudowane menadżery tworzą mft na początku i w środku ale już inne oprogramowanie jak Easeus czy Akronis może to robić trochę inaczej). Szacuję więc, że pliki skatalogowane w nadpisanej części mft da się odzyskać po nagłówkach, bez nazwy i struktury folderów. Reszta plików powinna być odzyskana z pełnymi nazwami i folderami jak było przed usunięciem. Tak wynika z informacji które podałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

partycja miala 1TB.

wydzielilem z niej 30 GB.

potem utracilem partycje.

na jej miejscu utworzylem 1TB partycje (kilka razy...)

po odzyskaniu brakowalo mi czesci plikow (np zawartosci Moje Dokumenty, ktora jak podejrzewam rozsiana byla po ok.200 folderach w glownym katalogu dysku - foldery numerowane)

pliki odzyskane byly w 90 % nieczyltelne (obrazy plyt, aplikacje, grafiki nieczytelne - plik lub program bla bla bla w wersji niezgodnej z systemem op. bla bla bla, upewnij sie co do wersji x64 x86 bla bla bla...)

Podjąłbyś się odzyskania tego? odzyskania chociaz czesci (obecnie dysponuje zapasowym zewnetrznym 750GB hdd) ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym, że przydałby się jednak większy dysk (dobrze jest mimo wszystko zrobić posektorową kopię całości, jeśli coś pójdzie nie tak, będzie do czego wrócić). Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden alternatywny pomysł - załóż temat w dziale komputery w poddziale HDD i odzyskiwanie danych na forum w portalu www.elektroda.pl pamiętając, żeby stosować się do porad specjalistów (czasem zdarza się, że mało znające się w temacie osoby udzielają szkodliwe porady). Jeśli tam nie uzyskasz satysfakcjonującej pomocy - zapraszam (lub oferuję pomoc zdalną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze - nie chce za bardzo podejmować samodzielnie kolejnego ataku na dysk...

mówiłeś coś o pomocy zdalnej...? :)

może być problem z dyskiem 1TB - szukałem takiego w okolicy i znalazlem tylko 750gb, a po niedawnych powodziach w malezji ceny hdd podskoczyly o 150% :) nie zamierzam kupowac nastepnego twardziela, a pozyczyc pustego tez nie mam za bardzo od kogo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być. Może potrwać nawet kilka dni (może być krócej ale lepiej przewidzieć bardziej prawdopodobną wersję). Testdisk masz - będzie potrzebny. Pobierz jeszcze:

1. Pełną wersję stąd: http://www.teamviewer.com/pl/download/index.aspx

2. Wersję demo GUI dla Windows (używasz Windows mam nadzieję) stąd: http://softdm.com/download.html

Zarezerwuj czas bo sama 1 kopia posektorowa to może być kilka godzin.

W poniedziałek odezwij się. Międzyczasie spróbuj skombinować jakiś większy dysk - spróbujemy wprawdzie na tym mniejszym ale różnie może z tym być.

Reszta wyjdzie w praniu.

P. S. Życzę Twojemu bratu wszystkiego, co najlepsze :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, programy zainstalowane.

mam dodatkowy dysk 320GB - również zewnętrzny.

nie chciałem go włączać w proces, gdyż troche latał i ma troszke bad sectorów, ale ostatecznie może się przydać, prawda? :)

robie na nim miejsce wolne - kopiuje 88GB na lapka i na razie bez bledow..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...