Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arnie

Rozwiązany: Windows Vista - system widzi internet, ale nie widzą go programy

Polecane posty

Gdy dzisiaj rano włączyłem komputer, to już od startu systemu wszystkie programy wspólnym głosem poinformowały, że nie mogą połączyć się z internetem. Sprawdziłem pozostałe aplikacje (Opera, IE, Miranda) i żadna nie mogła się połączyć. Co ciekawe, Windows twierdzi, że internet jest i ogólnie wszystko gra. Ikonki komputerków przy zegarze wesoło sobie migają, jest symbol globu, czyli połączenie jest. Pingowałem różne strony i wszystko działa, ipconfig też pokazuje mojego dostawcę internetu (UPC). Przepiąłem kabel sieciowy do netbooka i tam sieć jest. Na wszystkich innych komputerach w domu też wszystko działa.

Mam internet z kablówki, podłączony do routera, z niego przewodowo pociągnięty internet do poszczególnych pokoi. System Windows Vista z aktualnymi poprawkami, ArcaVir 2011 z włączonym firewallem. Wyłączałem go, ale nic to nie pomogło. Przejrzałem też logi firewalla i niczego nie blokował. Do dzisiaj wszystko działało, ale z desperacji powyrzucałem różne programy, które mogły mieć wpływ na połączenie (np. Hamachi), ale to na nic.

Czy ktoś ma pomysł, co z tym zrobić? Istnieje może jakaś aplikacja, która pozwala sprawdzić, co odcina aplikacje od internetu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pamięci więc mogę się gdzieś walnąć w nazwie zakładki/opcji.

Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj połączeniami sieciowymi

Tutaj odszukujesz swoją kartę sieciową i klikasz na nią PPM:

Właściwości -> Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) [zaznaczasz] -> Właściwości

W nowo otwartym oknie wybierasz opcję Użyj następujących adresów serwerów DNS:

Preferowany serwer DNS: 8.8.8.8
Alternatywny serwer DNS: 8.8.4.4

--update--

Dobrze by też było gdybyś odpalił wiersz poleceń i wpisał ipconfig /all a wynik wrzucił na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...