Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yoo041995

Kabel 4pin

Polecane posty

Witam

Kupiłem obudowę SilentiumPC i mam problem.

Mam zasilacz SXS2 500W i kabel zasilający procesor 4 pin jest za krótki. Pżełożyłem go między kartą a płytą z lewej strony bo nie dałem rady przejśc karę górą, gdyż kabel był za krótki.

Czy tak jest w tych obudowach i zasilaczach, czy moze moją płyta główna jest jakaś "inna"?

Jeśli w przyszłości będę kupował grafikę to którędy mam póścić kabel?

Wiem, że mogę kupić przedłużacz, ale myślałem, że nie bęzie to konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalnie, generalnie rzecz biorąc w tańszych zasilaczach trzeba się z tym liczyć że nie da się puścić 4pin za tacką. Zawsze można go podłączyć "na około" - tzn. puścić go zwyczajnie obok karty graficznej (lub też między nią a płytą główną - jak nie załapiesz o co chodzi o mogę narysować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że propozycja nr 1 jest niewykonalna, bo kabel jest za krótki o około 10cm, a propozycja nr 2 - tak mam zrobione, ale całkiem z lewej strony zaraz przed magistralą PCI-E. Narazie jako tako jest, ale zamierzam wymieniać płytę razem z kartą i raczej nie będę miał jak tego podłączyć, tak więc będę zmuszony kupić przejściówkę. Jakbyś mógł mi jakąś zaproponować ze sklepu morele.net?

Jutro zapodam fotkę jak to u mnie w komputerze wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać długość kabla. Pokazałem, gdzie jest wtyczka do zasilania i dokąd dochodzi kabel.

Na jednym ze zdjęc widać też jak mam puszczony kabel.

Masz jakies propozycje co do puszczenia kabla lub co zrobić, gdy kupię inna plytę głowna i karte?

Pomocy!

post-62366-1319740557_thumb.jpg

post-62366-1319740603_thumb.jpg

post-62366-1319740651_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze wyżej umiejscowione, ale jeśli już to różnica byłaby niewielka. Przy każdej karcie da się tak przejść (ale nie przy każdej płycie głównej).

W każdym razie - gdyby 4pin nie sięgało, to byłby pierwszy taki znany mi przypadek z tym zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy inne płyty nie mają umiejscowione jeszcze wyżej tego gniazda?

Tak. Większość nowych płyt głównych ma "gniazdo" zasilania (czy to 4,6,czy 8PIN) procesora umiejscowione jeszcze wyżej (na moim przykładzie) :

P67%20Pro3(m).jpg

W tym przypadku twój sposób podłączanie kabla zwyczajnie byłby zły - podniosła by się temperatura sekcji zasilania (kabel spoczywałby na radiatorze) i komputer mógłby przy długim obciążeniu pracować niestabilnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie kupienie kabla przedłużającego. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...