Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czlenson

Rozwiązany: Komputer się zacina a potem nie startuje.

Polecane posty

Witam.

Otóż mam taki problem. Po włączeniu koputera działa on jakieś 5min +/- a potem zacina się.

A następnie gdy chce się go włączyć on się nie uruchamia przez jakiś czas. Dopiero gdy chwile postoi bądzi się troszke go poresetuję to się uruchamia. A potem chodzi już dobrze.

Specyfikiacja to

AMD Athlon x2 Dual Core 6000+ 3,00Ghz

Asus M3N78-AM

Nvidia GeForce 9600GT 1024MB

Zasilacz niemarkowy: PROcomp ATX KY-400W

Dysk Seagate Barracuda 7200.12 500GB

Ram: DDR2 2GB

800MHZ CL5 GOODRAM

Edit1

Niedawno był stawiany system i nic to nie pomogło. Więc to raczej sprawa hardware.

Aaaa i jeszcze jedno To jest tak że było sobie było a potem 1 miesiąc dobrze i od nowa to samo.

Wszystkie temperatury w normie nawet podczas stresu.

Edit 2

Jeszcze jest jakiś sprzęt niezidentyfikowany w menadrzeże. I nie da się zainstalowac sterowników. Kod problemu to 28.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym komputerze miałem podobny problem, przyczyna tkwiła w HDD. Dysk się prawdopodobnie uszkodzony, i dopiero za 4 razem gdy oddałem na gwarancje wymienili. Z tym samym kompem 2 lata później miałem tak, że nagle pojawiał się czarny ekran i po 1s komputer się wyłączał tak jakby ktoś mu zasilanie odpiął. Ten problem był związany z zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, rozwiązałem problem w delikatnie inny sposób. Mianowicie wyczyściłem go po rezebraniu na części pierwsze i okazało się że złącze PCI Express 16x było w sakramencko zakurzone.

Póki co komputer śmiga aż miło, a jak się cicho zrobiło.

Jak na chwilę obecną temat rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...