Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PrzygodyMerlina

Kupiony nowy komputer

Polecane posty

Właśnie kupiłem kompa na allegro nowiutkiego z jakiegoś sklepu. I teraz nie wiem co za bardzo robić. Niby wszystko jest już w środku podłączone ale dostałem w zestawie dwa kable ( jeden taki czerwony podobny do kabli internetu , drugi to nawet nie kabel, nie wiem jak to nazwać ale dużo jest takich w środku kompa, łączy np. DVD z czymś) mam coś robić z tymi kablami czy są tylko tak jak by zapasowe ? Są chyba ze dwie płyty. Co mam zrobić najpierw ? Próbowałem już go podłączać ale cały ciemny jest monitor z napisem : Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Mediu in select Boot device and press a key Mógłby mi ktoś wyjaśnić krok po kroku co mam z tym nowo zakupionym nowym komputerem zrobić , bardzo bym prosił, nie chce niczego popsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Sata pisze nawet , a ten drugi ?

ale jak zaintalować windowsa sad_prosty.gif jakaś płytka potrzebna bo chyba nie ma jej w pudełku z tego co widzę bo płyty dodane to :

- msi Drivers & Utiliies AMD Chipset

- G Data InternetSEcurity 2011 90 dni

Więc co mam teraz zrobić ? Najpierw Windowsa zainstalować ? Potem te płyty tak ? I jak się tego windowsa instaluje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś najbardziej opłacalnym systemem jest Windows 7 HP 64BIT. Cena jakieś 350 zł.

Jeżeli masz już windows to wsadzasz płytę i instalujesz. O ile nie wykrywa płyty to w BIOS trzeba bootowanie ustawić w kolejności Napęd, dysk. No i instalujemy.

Na razie możesz korzystać z linuksa.

P.s.

Swoją drogą już z ciekawości można wiedzieć jaki to komputer ? ;) ( moze link )

EDIT:

Co do drugiego kabla czy o tym mówisz, daj zdjęcie :P

Najpierw system potem możesz zainstalować sterowniki z płyt. Chociaż najlepiej ściągnąć aktualne z internetu.

(Instalator systemu prowadzi Cię przez proces instalacji krok po kroku. A wyświetlane informacje pomagają w tej czynności. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy można dawać linków allegro ale zaryzykuje :)

http://allegro.pl/phenom-840-4x3-2ghz-4gb-...1862001563.html

Więc Windows 7 będzie najlepszy ? Zarówno do Gier typu Gothic 3 , Risen jaki i do chodzenia ogólnego ?

I co to znaczy ,, Na razie możesz korzystać z linuksa ? Czyli z czego dokładnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to darmowy system który do czasu zakupu windowsa możesz użytkować. Odsyłam do wikipedii.

Tak windows7 będzie dziś najlepszy ale pamiętaj aby brać już 64 Bit.

Co do komputera to układ graficzny nie pozwoli na komfortową grę. Musiałbyś kupić kartę graficzną najlepiej, i jeszcze ten zasilacz... :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem

dopiero zauważyłem że komputer nie ma .... DVD :/ ale to nie będzie chyba problem bo mam jeszcze dvd ze starego kompa. tu zaczynam pytania

- czy skoro komputer ten nie ma dvd to czy także nie ma dysku twardego ? link powyżej

- gdzie znajdę jakiś dobry filmik jak podłączyć dvd ( i ewentualnie dysk twardy ) do kompa

- czy dysk twardy może być wzięty ze starego komputera tak jak dvd ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę aby ktoś odpowiedział jeszcze na pozostałe pytania czyli :

- gdzie znajdę jakiś dobry filmik jak podłączyć dvd ( i ewentualnie dysk twardy ) do kompa

- czy dysk twardy może być wzięty ze starego komputera tak jak dvd ?

- Czy brakuje jeszcze jakiś części które są niezbędne ? Jak tak to które i czy mogę je zabrać ze starego kompa i włożyć do nowego

- Filmiki jak włożyć i zdjąć części powyżej bardzo bym prosił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem

dopiero zauważyłem że komputer nie ma .... DVD :/ ale to nie będzie chyba problem bo mam jeszcze dvd ze starego kompa. tu zaczynam pytania

- czy skoro komputer ten nie ma dvd to czy także nie ma dysku twardego ? link powyżej

- gdzie znajdę jakiś dobry filmik jak podłączyć dvd ( i ewentualnie dysk twardy ) do kompa

- czy dysk twardy może być wzięty ze starego komputera tak jak dvd ?

1). Niestety to, że nie masz dysku twardego jest baardzo prawdopodobne - w tej aukcji nie ma słowa o dysku twardym w tym komputerku. :blink:

2). Tutaj :

3). Tak może. Ale musisz go po podłączeniu sformatować (Windows zrobi to za ciebie - w opcjach instalacjii musisz tylko wybrać formatowanie dysku) i poźniej możesz instalować system. Możesz też "olać" formatowanie, ale domyślam się, że po instalacjii Windowsa miałbyś niezły "bajzel" na dysku.

4). Wg. mnie oszukali cię na tym (tego nawet nie można nazwać komputerem - nie jest kompletny) półkompie. NIe mogłeś go kupić w jakimś "realnym" sklepie u siebie na miejscu. Wyszło pewnie więcej złotówek do zapłacenia, ale miałbyś przynajmniej kompletny zestaw. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

1). Dysk SATA :

2). Dysk ATA :

Podłączenie Dysku Twardego ATA do komputera

I więcej ci nic nie brakuje - poza systemem operacyjnym.

Tutaj możesz zassać jego oficjalne demo działające przez 90 dni (Windows 7 Enterprise) i go przetestować. Jak będziesz zadowolony to możesz kupić jego pełną wersję :

Windows 7 Enterprise 90-day Trial

:dry:

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...