Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

canizares2

Bluescreen w Win7

Polecane posty

Witam, od czasu gdy zainstalowałem sobie windows7 czasmi miewam takie sytuacje że pojawia mi się bluescreen i komputer się resetuje. Mam win7 profesional 32 bit. Ostatnimi czasy dość często mi się bs pojawia ( dziś 7 razy, gdy chciałem patche do WoW'a zainstalować). Trochę mnie to już denerwuje. Macie jakieś rady?

P.S Gdy miałem win xp, to takiego problemu nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków był bugcheck 124, moduł powodujący błąd - halmacpi.dll, czyli tak naprawdę niewiele wiadomo. Problem raczej sprzętowy.

1. Podaj pełną konfigurację sprzętową komputera.

2. Podkręcałeś coś?

3. Kiedy ostatnio czyściłeś komputer z kurzu? Jak wyglądają temperatury komponentów w spoczynku i stresie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie konfiguracja:

Procek : AMD Athlon x2 Dual Core 7850 Black Edition AM2+

Płyta główna : Gigabyte GA-M61PME-S2P

Ram : Kingston 3 GB 800 MHz DDR2

Dysk : Samsung Spin Point F1 HD251HJ 250 GB

Grafika : ZOTAC GF CUDA 9600 GT 512 MB DDR3 (256 bit)

ad 2. Nic nie podkręcałem, tylko zmieniłem windowsa i tak zaczęło się dziać.

ad 3. Komputera dawno nie czyściłem ( z 4 miesiące ), ale nieraz dłużej nie był czyszczony i nigdy czegoś takiego nie było. Temperaturę procesora mogę podać, ale to póżniej, bo muszę program zainstalowac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszczę że najczęście mam bluescreena gdy używam alt+tab ( np. gram w jakąś grę, ktoś napisze na gg, chcę odczytać wiadomośc to użwam alt+tab aby przełączyć na gg i za 3 sekundy piękny niebieski ekranik) A teraz pomiary temperatur :

http://upload.webds.pl/pictures/12572,odpoczynek.jpg

http://upload.webds.pl/pictures/13017,praca.jpg

Odpaliłem taką mało wymagającą grę, bo bałem się że będę mieć bluescreena :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w stanie spoczynku są za wysokie. Trzeba coś z tym zrobić (wyczyścić radiatory, sprawdzić wentylatory itp.).

Jeśli chodzi o zasilacz, to bardzo nie podoba mi się napięcie na linii +5V pokazywane przez HWMonitor. Należy sprawdzić napięcia na głównych liniach miernikiem. Czarny kabelek to masa, żółty to +12V, pomarańczowy to +3,3V, a czerwony +5V. Warto sprawdzić jeszcze kabelek fioletowy, czyli +5Vsb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze przeczyściłem komputer, teraz temperatury są mniejsze, pytanie, czy nadal za wysokie?

http://upload.webds.pl/pictures/10674,x.jpg

Czyli najprawdopodobniej jest to wina zasilacza? ( to było wiadome, że prędzej czy później z takiej klasy zasilaczem będą problemy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już zauważalnie lepiej. Warto jeszcze zobaczyć jak to wygląda w stresie. Jeśli chodzi o zasilacz, to nie wiem, czy to jego wina. Czujniki na płycie są tanie i co za tym idzie niekiedy bardzo niedokładne, więc trzeba sprawdzić napięcia ręcznie normalnym miernikiem. Jeśli miernik pokaże podobne napięcia, to zasilacz kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany i to najpewniej jego wina. Jeśli napięcia pokazywane przez miernik będą w normie, to być może coś innego zawiniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie sądzę, by to była wina systemu samego z siebie. Możesz sprawdzić poprawność plików systemowych przy pomocy komendy

sfc /scannow

I jeśli coś jest nie tak z którymś plikiem, to najpewniej błąd zostanie znaleziony i naprawiony. Nie rozwiąże to jednak ewentualnych problemów ze sterownikami lub plikami konfiguracyjnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...