Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rolnik591

Rozwiązany: Artefakty po podkręceniu procesora

Polecane posty

Mam płytę główną: GIGABYTE GA945GCMX-S2

Procesor: Intel Dual Core e2180 2 x 2.0 GHZ

Karta Graficzna: nVidia GeForce 9500 GT 512 MB

Bawiłem się ostatnio w overclocking (podkręciłem TYLKO I WYŁĄCZNIE PROCESOR) i niestety. Odpalam bf2:bc2 i co zauważam? Artefakty graficzne.

Niby da się grać bo nie jest nic tragicznego ale to jest MOCNO WKURZAJĄCE jak się idzie, idzie a tu nagle wyskakuje jakiegoś kształtu pole np. kwadrat, trójkąt albo jakieś dziwne rzeczy. Te pole jest najczęściej koloru czarnego ale może być i tak że czarny jest kwadrat a na krawędziach jest biała "obudowa". Czasami ten kolor jest zielony, fioletowy ale nie zauważyłem innego.

Nie mam pojęcia co się dzieje bo jak czytałem to najczęściej się takie rzeczy robią przy OC karty graficznej.

Z tego co pisałem wyżej powtarzam jeszcze raz.

PODKRĘCAŁEM PROCESOR I TYLKO I WYŁĄCZNIE PROCESOR. NIC WIĘCEJ!

Ma ktoś może rozwiązanie na ten problem?

Nie odkopuj starych tematów i nie podczepiaj się pod cudze. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura GPU po podkręceniu procesora wynosi 55 stopni a w stresie od 62 do 75 stopni. Przed podkręceniem nie sprawdzałem.

Na normalnym taktowaniu, Owszem wszystko jest w porządku.

Jeśli chodzi o sterowniki to mam directx 11 a sterowniki karty graficznej nvidia w wersji 285.38 (wersja beta dostosowana do battlefield 3 beta).

I dlatego mnie to zastanawia dlaczego po podkręceniu samego procesora pojawiają się artefakty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc, nie spodziewałem się, że przywrócenie standardowego taktowania coś zmieni (myślałem, iż "artefakty" nie mają nic wspólnego z podkręcaniem procka).

Wniosek: jak nie masz w ogóle pojęcia o "kręceniu", to tego nie rób (albo najpierw zapoznaj się z tematem). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na ASYC jak mówiłeś i po zresetowaniu komputera w biosie wszystkie ustawienia przywróciły się do domyślnych (powrót do 2.0 ghz, zczytywanie z dysku a było ustawione też na cd, ustawienia od oc - Disabled) jakieś pomysły?

A co do zasilacza... jak chcesz to spróbuję go jakoś sprawdzić ale nie mówię na 100% że mi się uda :\

Jedyne czego się nowego dowiedziałem to to, że na nalepce serwisowej model karty graficznej to nVidia 8500 GT pomimo, że wszystkie programy tak samo windows po przeinstalowaniu wykrywał 9500 GT.

A co do zasilacza... dowiedziałem się tyle co nic. Mam po prostu wielką blachę z którą nie wiem co zrobić a z niej w lewym górnym rogu na zdjęciu tam gdzie jest troche jakby biała plamka jest napis WIB09XD i nie mam pojęcia o co z nim chodzi. *TEN NAPIS JEST NA ZASILACZU*

http://imageshack.us/photo/my-images/13/20111020319.jpg/

Nalepka producenta: http://imageshack.us/photo/my-images/12/20111020323.jpg/

EDIT: udało mi się ustawić asyc w opcjach pci-e. Żeby bios nie przywracał ustawień domyślnych to trzeba było max nastawić procesor na 2.2 ghz. Czy da się coś jeszcze z tego wycisnąć czy już niestety te ustawienia to max co wycisne na moim sprzęcie? :\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Masz zdjęcie z drugiej strony jakby ci to coś dało:

http://imageshack.us/photo/my-images/214/20111020325.jpg/

zdjęcie może troche zamazane ale jak widzisz na zasilaczu nie ma nalepki z informacją :\

PS. zasilacz to ta skrzynka w prawym górnym rogu zdjęcia.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

edit: już drugi błąd na forum -.- przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw asynchroniczne PCI-E, zmniejsz taktowanie ramu i podwyższaj FSB ;] Jak masz w miarę dobrą płytę główną to przy zmianie FSB w biosie pokaże ci się ile otrzymasz MHZ na procku i o ile przetaktowałeś ram ;]

ps. jak na razie tyle ode mnie ; p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że całkiem możliwe jest, iż Twój zasilacz to I-BOX (lub inny złom).

Nawet nie wiesz jaką masz kartę, a zabierasz się za oc, hehe. Jak chcesz się upewnić co do karty, to sprawdź to w CPU-Z.

Co do oc, to nic Ci już radzić nie będę (coś się zepsuje i będzie na mnie), poza tym, Twój podstawowy problem został rozwiązany, a to nie jest dział o podkręcaniu. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Może i żeby nie było na ciebie (i tak bym nic na ciebie nie zrzucił bo to ja chcę a pytam się tylko o porady) dam sobie z tym spokój.

Co do karty graficznej: Jestem pewny na 100% że to tylko błąd w nalepce producenta bo w cpu-z i innych programach jest pokazywane nVidia GeForce 9500 GT.

edit: nie myślałem że w tak krótkim czasie mi pomożecie. DZIĘKI WIELKIE DLA WSZYSTKICH.

Żeby teraz działy się zgadzały spróbuję się spytać, od czego mam zacząć wymieniać części. Zacząć od zasilacza? i jeśli tak to poradźcie mi który byłby w miarę dobry (oczekuję max 400 W) i wydajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna decyzja, z tą płytą to nawet kozacy oc mają problemy. ;)

Jeśli chcesz ładować pieniądze w tego kompa (wiele już z nim się nie da zrobić), to rzeczywiście zacząłbym od zasilacza, konkretnego Ci nie podam (może jakiegoś używanego Fortrona). Potem, poszukałbym grafy- używki, z serii 8800 lub 9800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki wielkie za pomoc. Antros, namierzyłeś mnie i dalej powinienem sobie jakoś poradzić.

Co do grafiki, narazie ta co posiadam mi wystarcza. Gorzej z zasilaczem, płytą główną i procesorem ale sobie jakoś poradzę.

Temat do zamknięcia :)

Dobra, dzięki wielkie za pomoc. Antros, namierzyłeś mnie i dalej powinienem sobie jakoś poradzić.

Co do grafiki, narazie ta co posiadam mi wystarcza. Gorzej z zasilaczem, płytą główną i procesorem ale sobie jakoś poradzę.

Temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...