Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cortas

Okropnie mala ilosc fps w grach + jak podkrecic

Polecane posty

imageshack.us/photo/my-images/210/lowfps.jpg/

W grze zwanej Vindictus mam mniej niz 20fps na jakichkolwiek detalach (max-min-mid, etc) zmiana detali nie ma znaczenia bo dopiero jak podkrece procka to mam wiecej fps (ale nie duzo a powinienem maxowac ta gre ze 60fps +++ widzialem na forach ludzi z 9600gt maxujacych ta gre...)

Maxuje rowniez crysisa 1 (czasem fps spadaja ale da sie grac) oraz crysisa 2 (tutaj bez najmniejszych problemow), bad company 2(fps [30-rzadko]-50[stale]-100+) , battlefield 3 bete na ultra - stabilne 30-60 fps (Metro na caspianie lagowalo nawet na mid :P), I z gta iv mam male problemy z fps ale ta gra nigdy nie byla zoptymalizowana. (srednie czy wysokie detale z/bez cieni nie ma znaczenia i tak wiecej niz 30 fps nie mam a i tak spadaja tak jak w vindictusie a przeciez gta iv jest 100x bardziej wymagajacy.)

Moj komp

athlon x4 645 @z 3.1 do 3.5

radeon 6850

4gb ram ddr2 800mhz

win 7 64bit

I dalsze problemy ktore zamiescilem na forum angielskim (teraz nie przetlumacze z braku czasu) WAZNE http://imageshack.us/g/844/zdjcie0019w.jpg/

Nie wiem czy dobrze podkrecilem procka bo komp jest nie do konca stabilny ktos z forum amd mi radzil ale jestem newbem w podkrecaniu wiec prosze o pomoc ;)

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

I also have problem with Stalker Call of Prypet with Complete mod my comp should handle it on max and dx11 (except tesstelation because it's useless and cut fps to half) i have stable fps on max but if look at boat my fps is goes to 20-24 max

i using newest(?) ccc drivers 11.9

Wersja pakietu sterowników 8.892.3-111003a-126338E-ATI

Wersja programu Catalyst 11.9

Dostawca ATI Technologies Inc.

Wersja sterownika 2D 8.01.01.1186

?cie?ka pliku sterownika 2D /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000

Wersja Direct3D 7.14.10.0860

OpenGL ? wersja 6.14.10.11298

Wersja programu AMD VISION Engine Control Center 2011.1003.1201.19668

Wersja sterownika d?wi?ku AMD 7.12.0.7702

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączony w catalyście "wait for vertical synchronisation" lub opcje związane z AA? Najlepiej wejdż do CCC i przywróć ustawienia domyślne. Do podkręcania używaj MSI Afterburner, oraz Crysis demo + Crysis benchmark tool do sprawdzania stabilności. Podwyższasz zegar na początku o 10, pózniej o 5 MHz i sprawdzasz stabilność w benchmarku (im więcej powtórek, tym większa pewność. Najlepsze rozwiązanie to 3-4 loops). Reszta jutro.

EDIT

OK ciąg dalszy. Pierwszy raz możeż dać od razu 30-50 MHz. Jeżeli wszystko OK to dajesz następne 10 MHz i tak dalej. Jak się zaczną niestabilności, zwiększyć core voltage (najpierw odblokować w opcjach), i powtarzać aż GPU będzie się rozgrzewać tak do ~70 stopni, po 1h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Program mam od dawna i zauwazylem ze hdd strasznie sie grzeje (do 40C) i czesto zacina mi caly komputer. Teraz gram z otwarta obudowa i dochodzi do max 35. (w tym momencie 30-31C)

Cpu grzeje sie max 35C a karte musze sprawdzic

EDIT: karta jak na razie ma 47C podczas grania

potestuje jeszcze dluzej w vindictusie

po 30 min grania: cpu 33C

karta 52C

dysk 33C

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie grzeje, 40° na dysku to całkiem normalna temperatura (reszta ma niskie). Także, to, że komp się wiesza nie ma nic wspólnego z przegrzewaniem (oczywiście, mam na uwadze, tylko takie temperatury jakie podałeś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz gram w red faction armaggedon ktory potrzebuje dobrego procka do obliczen fizyki i gra chodzi caly czas 30 fps plynne na max dx11 nawet przy najwiekszej destrukcji chodzi lepiej niz gta iv i gry ktore wymienilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz masz OCZ SXS2 500W, tak? On ma 1xPCIe, więc pewnie do drugiego złącza użyłeś przejściówki. Poprawnie podłączyłeś tę przejściówkę? (jeśli to jest przejściówka 2x molex -> PCIe to musisz podłączyć OBA moleksy - niektórzy podłączają tylko jeden).

Swoją drogą co to dokładnie za HD6850 że ma 2x6pin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...