Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bluminator

Rozwiązany: Zakup routera

Polecane posty

Witam, planuję puścić sieć po całym domu aktualnie mam linksys adsl modem am200 jeśli annex a. (wchodzi wtyczka chyba telefoniczna a wychodzi jedna rj-45). Chciałbym mieć w domu wi-fi + przynajmniej 2 porty rj 45. I teraz rodzi się pytanie jakiego ja urządzonka do tego potrzebuje? adsl 2 to taka dodatkowa informacja

1 Cena, jaką maksymalnie możesz przeznaczyć na kupno danego urządzenia.

2 Napisz, kto jest Twoim usługodawcą internetowym (Neostrada, Netia, UPC, Multimedia czy jakiś osiedlowy dostawca).

3 Jaką masz szybkość internetu?

4 Czy masz już sieć i chcesz dokupić do niej urządzenie? Jeśli tak, to zobrazuj jak zorganizowana jest ta sieć. Uwzględnij inne urządzenia (tj. switch, Access Point, modem) znajdujące się w sieci jak i różnego rodzaju kable oraz anteny (np. anteny panelowe lub kierunkowe).

5 Ile urządzeń będzie działało w sieci?

6 Jeżeli będziesz dzielił pasmo internetowe (np. PC nr 1 ma mieć 5 Mb/s a PC nr 2 max 1 Mb/s) to napisz nam o tym.

7 Dodatkowo możesz napisać czy masz urządzenia działające w standardzie N (tj. karty sieciowe lub inne routery w sieci).

8 Dodatkowe uwagi

  1. Cena ----> 70-100zł ale to już napradę max
  2. Usługodawca Tk telkom
  3. 4Mb/s
  4. Aktualnie tak jak napisałem na wstępie mam tego linksys i pracuje on z tylko jednym komp no bo taki to już model jest, chcę mieć wi-fi oraz 2 wyjścia rj-45
  5. 2 komputery po kablu + telefony lub netbooki po wi-fi
  6. Pasmo chcę dzielić najlepiej byłoby jakby komp pierwszy miał 3mb no może 2.5mb komp drugi 1mb a na wi-fi jakies 0.5mb. fajnie by było gdy np komp 2 nie jest wlączony to całe pasmo od niego idzie do komp 1
  7. hmm płytę główną w pierwszym komp mam MSI P67A-C45 (B3) a w drugiem GA-G31M-S2L
  8. Sprzęt chcę zakupić na www.agito.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tego Linksysa, którego masz, kabel RJ-45 z jego portu poprowadzisz do portu WAN w nowym routerze.

Co do propozycji. Za 100 zł kokosów się nie dostanie, więc z dzielenia pasma nici.

Moje propozycje routerów:

TP-Link WR740N - najtańsza propozycja, do podstawowych praktyk (połączenie WiFi + LAN) się sprawdzi

TP-Link WR743ND - propozycja za 101 zł, zdecydowanie lepsza od tej polecanej wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten tańszy od tego za 100zł dużo się różni? oczywiście prócz wyglądu ;] Hmm no a ile bym musiał wyłożyć żeby mieć te dzielenie pasma, możesz podać jakieś propozycje z agito (tych z dzieleniem pasma)?

@edit, a czy na tym WR743ND jest taka opcja że jeśli tylko ja jestem podpięty do sieci to dostaje całą prędkość czy jak to to dzieli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się głównie tym, że ten droższy posiada opcję WISP oraz WPS [QSS].

możesz podać jakieś propozycje z agito (tych z dzieleniem pasma)?

TP-Link TL-WR941ND, Asus WL-500gP V2. Do nich trzeba dograć odpowiednio OpenWRT i Tomato.

a czy na tym WR743ND jest taka opcja że jeśli tylko ja jestem podpięty do sieci to dostaje całą prędkość czy jak to to dzieli?

Jeśli jesteś podpięty ty to dostajesz 100% prędkości, jeśli są podpięte 2 osoby to router sam rozdziela prędkość komputerom (np. jeśli ktoś przegląda witryny a ktoś pobiera jakiś plik to większą prędkość dostanie pobierający ze wg. na to, iż jej potrzebuje bardziej niż przeglądający witryny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...