Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chrupek753

Komp się ciągle wiesza

Polecane posty

Witam wszystkich.

Od kilku dni mam problem z kompem.

Niedawno jeszcze mogłem grać we wszystko co tam miałem zainstalowane bez żadnego problemu, ale do chwili gdy po wyłączeniu gry zostawiłem na chwilę kompa. Kiedy wróciłem nic nie działało i tylko reset pomógł. Po resecie komp już dobrze chodził, ale po kilku godzinach włączyłem jakąś grę i po 30 min grania znowu zwiecha i znowu reset. Potem już od razu po odpaleniu jakiejkolwiek gry komp się wieszał, a potem już resetował. Zrobiłem formata i odpaliłem pierwszą lepszą minigrę i... działa. Zainstalowałem stery od grafy, a tu zonk ta sama minigra która działała wcześniej i zwiecha. Odinstalowałem i mini działa, po instalacji innych sterów odpaliła się na chwilę i też reset :/

PS. WMP po odpaleniu jakiegokolwiek filmu lub mp3 też się wiesza i tylko reset pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X2 560

GF 9600 GT

3 GB RAM

HDD 160gb

zasilacz jakiś 600 (nie wiem jaki model)

procek ma 56 w spoczynku

przy karcie nie pokazuje mi się jaka temperatura

HDD 37 w spoczynku, a nawet 47 pod obciążeniem.

Zauważyłem, że jak komputer się wiesza to dioda od dysku twardego wcale nie miga. Po skanie dysku twardego znalazło 1 uszkodzony sektor. Po naprawie tego sektora było ok przez 1 dzień, a dziś reset podczas korzystania z FF.

Edit. Wszystkie wtyczki, taśmy itd są w porządku.

HD Tune pokazał mi kilka dni temu 6 błędów C7 więc wymieniłem taśmę na nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam widzisz, że pewnie problem sprawia dysk. Poza tym, procek też ma za ciepło, wypadałoby sprawdzić jak wyglądają jego temperatury w stresie.

Coś sporo tych problemów, więc zasilacz może być ważny. Nawet jeśli to dobra marka, to mógł się zepsuć, trzeba by sprawdzić jego napięcia. BTW odkręć boczną obudowę i zobacz co jest napisane na tabliczce zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem chłodzenie, zaraz sprawdzę ile ma w stresie i ile w spoczynku.

Edit.

Postawiłem na kilka minut wiatrak przy obudowie, schłodziłem procesor i jak na razie temp. nie przekracza 45 stopni.

Edit2.

Max temperatura w spoczynku to 45 (nie było więcej :) ). Pograłem chwilę w nfs'a i temp. nie przekroczyła 50 stopni.

Edit3.

Po 30 minutach procek ma 53 i więcej nie grzeje, spada o 1 stopień i się podnosi co jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...