Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chemikKKS

Bluescreen podczas gry

Polecane posty

Witajcie,

otóż od pewnego czasu mam problemy z komputerem, co kilka dni wywalał bluescreena, a praktycznie codziennie gdy próbowałem obejrzeć jakiś filmik,lub po prostu w trakcie robienia czegoś na komputerze zacinał się tak,że można było tylko ruszać myszką(a czasami nawet tego zrobić sie nie dało), nie działała kombinacja ctrl+alt+delete, ogólnie pomagał tylko reset, sądziłęm,że to wina temperatury proca która dochodziła w grze do 80 stopni, wymieniłem pastę i teraz temp. mam 45 stopni w grze. Miałem nadzieje, że to będzie koniec problemów, lecz nie problemy nie zniknęły. Na dzień dzisiejszy bluescreen wywala średnio co 15-20 minut w grze(więc przestałem grać), gdy nie gram także czasem sie zdarza, a zawiechy tak jak wcześniej pisałem na filmach i ogólnie przeglądarce. Czasami ekran na chwilę robi sie czarny po czym wszystkie dodatki typu pozmieniany na kolor ciemny pasek narzędzi wraca do niebieskiego stockowego koloru, nie da sie zobaczyć miniaturek otwatrych kar czy programów, ogólnie tak jak by karta graficzna nia chwile przestawała działać. Raz zdarzyło sie,że komp sam sie zresetował.

Tu zdjecia z bluescreenow:

zdjcie0311ze.th.jpg

zdjcie0313o.th.jpg

Konfig kompa:

procesor:

AMD phenom II X2 Processor

karta graficzna:

ASUS ENGTS250 DARK KINGHT

HDD:

Samsung SpinPoint F3 1TB

I jeszcze jeden dysk(systemowy) który miałem w kompie od kupna czyli od 7 lat.

plyta główna:

ASUS M3N78-VM Motherboard

RAM:

Kingston KHX8500D2K2/4G

Zasilacz:

Be quiet Pure Power 530W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Od jakiego czasu masz ten problem?

2.Czy instalowałeś jakieś programy?

3.Czy grzebałeś w systemie?

4.Podkręcałeś kartę graficzną albo procesor?

5.Aktualizowałeś sterowniki? Jaka posiadasz teraz wersję?

6.Jak długo masz komputer i czy coś ostatnio do niego dokładałeś, zmieniałeś?

Wyczytałem że BSOD kończący się na 3B to wina sterowników, najlepiej jakbyś je zaktualizował, albo wgrał starsze.

BSOD kończący się na 50 to następujące przyczyny mogą być:

"1. Uszkodzenie pamięci RAM komputera, karty graficznej albo L2 procesora. Rozwiązaniem jedynym jest serwis.

2. Błąd systemu - spróbuj w konsoli przywrócić ostatnią dobrą konfigurację, ewentualnie Start>Wszystkie programy>akcesoria>Narzędzia systemowe>Przywracanie systemu i wrzuć osatnią dzialającą konfigurację, albo jedną z pierwszych.

3. Mogła się rozjechać partycja NTFS. Z linii komend uruchom polecenie "Chkdsk /f /r" - znajdzie i naprawi uszkodzenia - potrzebna płytka z Windą."

Cytat z jednego z forum.Spróbuj poprzekładać RAM w inne sloty może pomoże.Drugi BSOD już się zdarzył na forum KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Od jakiego czasu masz ten problem?

Problem pojawia się od kiedy zainstalowałem Windowsa 7, czyli jakieś 2 miesiące.

2.Czy instalowałeś jakieś programy?

Coś instalowałem,ale dokładnie nie pamiętam.

3.Czy grzebałeś w systemie?

Nie

4.Podkręcałeś kartę graficzną albo procesor?

Nie

5.Aktualizowałeś sterowniki? Jaka posiadasz teraz wersję?

Tak,najnowszą wersję na płyte główną i karte graficzną. Po aktualce nic sie nie zmieniło.

6.Jak długo masz komputer i czy coś ostatnio do niego dokładałeś, zmieniałeś?

Komputer mam od 7lat.

ale została z niego obudowa, karta dźwiękowa i stary dysk.

2,5 roku temu wymieniałem kartę graficzną, proca, płytę główną i zasilacz.

jakieś pół roku temu dołożyłem nowy dysk.

1. Uszkodzenie pamięci RAM komputera, karty graficznej albo L2 procesora. Rozwiązaniem jedynym jest serwis.

memtest86+ przeszedł pomyślnie, dodatkowo odpaliłem 3D Mark 2006 i nie wywaliło kompa.

2. Błąd systemu - spróbuj w konsoli przywrócić ostatnią dobrą konfigurację, ewentualnie Start>Wszystkie programy>akcesoria>Narzędzia systemowe>Przywracanie systemu i wrzuć osatnią dzialającą konfigurację, albo jedną z pierwszych.

Przeinstalowałem cały system i jest to samo.

3. Mogła się rozjechać partycja NTFS. Z linii komend uruchom polecenie "Chkdsk /f /r" - znajdzie i naprawi uszkodzenia - potrzebna płytka z Windą."

Robiłem i nie pomogło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem pojawił się po instalacji Windows 7 (i nie było w tym czasie zmian sprzętowych to winny jest jakiś sterownik). Jeżeli instalowałeś inną wersję sterownika do karty graficznej to może być cokolwiek. Zostaje testowanie odłączając po kolei wszystkie podzespoły (łącznie z klawiaturą i myszą, bo jak inaczej znaleźć wadliwy sterownik, który pewnie jest zawarty już w systemie, ewentualnie ściągnięty przez Windows update?) chyba, że ktoś zna lepszy sposób na znalezienie winowajcy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...