Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

teken

5.1 na windows 7

Polecane posty

Jak ustawić dźwięk w 5.1 na Windows 7 ? Żeby było tak jak w XP, gdzie podłączałem wszystko, ustwaiałem w systemie 5.1 i wszystko śmigało.

Znalazłem taki poradnik http://windows7forum.pl/ustawienie-dzwieku...ial-t-2816.html, jednak po wykonaniu tego dźwięk znacznie różni się od tego co było na XP, kiedyś moje Geniusy trzęsłu pokojem, teraz to jakieś śmieszne pierdziawki. Do tego ustawienia tego korektora, zawsze brzmiało idealnie bez niego, teraz to porażka, bez korektora nie ma 5.1, a z nim dźwięk nie jest zadowalający. Chodzi tu tylko o winampa, bo reszta działa.

A no i dziękuję za porady typu ustaw 5.1 w wyjściu winampa/systemia, bo wszystko jest ustwione, na Foobarze jest tak samo :/

Najbardziej denerwują mnie te korektory, w XP nie miałem nic włączone i brzmienie było czyste, same głośniki zapewniały ekstra jakość, teraz muzyka po cichu brzmi dobrze, głośno jest do bani, a dźwięk w grach jest wprost nieznośny (jakieś dziwne echa ittp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowny poziom głośności podciągnij na 100%.

Sam na starej płycie głownej przy geniusach 6000 ustawione mialem tak:

główny poziom głośności 100%

wypełnienie głosnika i zarządzanie basami było włączone.

Środowisko i Equalizer były zrestartowane czyli domyślnie.

WYRÓWNANIE GŁOŚNOŚCI też wyłączone bo to sprawia że głośniki ciszej grały ;)

To tyle wzg tych screenow z poradnika ^^

Korekta parametrów pomieszczenia to tylko subwoofer na 10 dałem a reszta to już zależy od użytkownika, samemu trzeba ustawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XP dźwięk 2.0 przy ustawieniach karty 5.1 był przekierowywany tak, że na tylne kolumny szlo to samo co na przednie. W Viście i 7 na dodatkowe kanały idzie tylko pogłos. Nic na to nie poradzisz (chyba, że znajdziesz odpowiednią wtyczkę do Winampa). Systemowo jest to zupełnie inaczej rozwiązane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Center powinien działac skoro jest wypełnienie zaznaczone i centralny ( jako ze glosnik jest podlaczony ), kliknij na niego na obrazku i zobacz jak jest dźwięk. To przetestuj inny odtwarzacz. WMP przykładowo, coś kojarze że center w winamp mi też nie działał ale ja ten program używałem jedynie pare dni.

Jeżeli chcesz by tył też grał to w ustawieniach "Głośniki" po prawo a ANALOGOWE panel tylni klikasz dwukrotnie na zlącze gdzie jest tył podłączony i ustawiasz jako przód, To najprostrzy sposób na to aby dżwięk na tył puścić.

Zaś jak potrzebujesz normalnego 5.1 do filmow / gier to znów przełączasz ^^, ja jakoś żyję. Chociaż nie długo planuję zakup karty dźwiękowej typu asus xonar ^^ Bo na nowej integrze po zmianie plyty głośność zestawu mocno spadła :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...