Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

siwy29

Problem z lekko rozmazanym obrazem.

Polecane posty

Sprawa wygląda tak:

Mam dosyć świeżego kompa (5 miesięcy) złożonego zresztą, przy pomocy forumowiczów CD-A :), wszystko pięknie chodziło, ale jakieś 3-4 dni temu zauważyłem, lekkie rozmycie obrazu, lecz tylko w niektórych miejscach. Na przykład w Black Opsie, jest rozmazana broń, ręka gracza i kilka tekstur podłoża (skały, coś w tym stylu), w Mount & Blade Warband z kolei jest pogorszona jakość całego terenu, oprócz postaci, tutaj w zasadzie nie jest ten teren rozmazany, co po prostu dużo gorzej wyglądający niż w nawet pierwszym M&B. Od razu mówię, że rozdzielczość jest 1680 x 1050 i w full detalach, bo myślałem najpierw, że po prostu rozdzielczość się przestawiła. Próbowałem z automatycznym ustawieniem monitora i nic, ściągnąłem sterowniki do karty graficznej i też nic, nawet usunąłem sterowniki, które zainstalowałem krótko przed tym problemem i też to nie pomogło. No i właśnie nie wiem co się dzieje, czy coś z monitorem, czy z grafiką, a może jeszcze gdzieś siedzi problem, proszę o pomoc.

Oto specyfikacja mojego kompa:

- AMD Phenom II x4 955

- Gigabyte ATI Radeon HD 6850

- Pamięć 4GB (chyba Goodram, wyleciało mi z pamięci)

- MSI 770-c45

- Zasilacz Forton 500 W

- Monitor Samsung SyncMaster T220

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, problem nietypowy, więc trudno coś wymyśleć. Jeśli chcesz sprawdzić czy wina leży po stronie sprzętowej, to podłóż inną kartę, a także zobacz czy na innym monitorze też tak się dzieje. BTW zobacz czy narzędzie diagnostyczne DirectX nie pokazuje jakiś błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to jakieś 5 dni temu, w tym czasie nic takiego nie instalowałem, chyba że Wtyczka do Battleloga i sterowniki do Karty graficznej, ale to było jeszcze parę dni przed tym zamazaniem. Na poprzednim kompie w ogóle było trudno coś zauważyć, bo miałem kompa z grafiką 64 MB, a krótko przed wymianą kompa, już nawet filmy mi zacinały i... Mario (wiem, że to prawie niemożliwe, ale jednak, potrzebny był mu w zasadzie format, trochę by to poprawiło, ale i tak nie opłacało się tego robić xD) Nie mam innej karty graficznej, chyba poszukam dokładniej jutro, ale wydaje mi się, że nie posiadam. A może trzeba zrobić format? To chyba byłoby najlepsze, bo z tego co widzę, to nie jest wina monitora, no bo raczej nie jest to możliwe, że w niektórych grach obraz jest rozmazany w niektórych miejscach, a tak jak np. w M&B tekstury były dużo gorszej jakości na takich samych ustawieniach (tekstury na full, anti-aliasing też na najwyższych i rozdzielczość na 1680x1050, a wygląda tak jak na screenach. Nie wiem już sam, jutro zobaczę z tą kartą, i monitorem, a jak nie to chyba zostaje format, tak mi się wydaję, ale ja się na tym za bardzo nie znam, dlatego proszę was o radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tego typu problem, teoretycznie odpowiada karta graficzna, jej oprogramowanie ustawienia i DirectX. Dlatego, w pierwszej kolejności pobawiłbym się różnymi ustawieniami karty oraz jeszcze raz, zainstalowałbym stery (przedtem, dokładnie usuwając te co są obecnie np. za pomocą Driver Cleaner'a).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za porady, wcześniej próbowałem usunąć te sterowniki, lecz zrobiłem to niedokładnie, a teraz za radą antrosa zrobiłem to jeszcze raz i zadziałało. Już się martwiłem, że trzeba będzie iść do serwisu, czekanie, formatowanie itp. a tu taki prosty problem :). Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

S.

Jeszcze jedno, jak usunąłem sterowniki, było OK, a jak już zainstalowałem te ze strony AMD, problem się powtórzył. Jak z kolei te usunąłem i zainstalowałem te z płytki dołączonej do karty - to samo. Czy może być tak by wszystko chodziło dobrze bez sterowników, a gdy je się zainstaluję pogorszyło się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, dziwne, stery są - obraz do d..., sterów nie ma - obraz dobry. I tak muszę zrobić format komputera, bo mam 32 bit-y, a chcę 64, więc może to pomoże, ale to w weekend, bo teraz nie mam tyle czasu. Nie wie nikt, co i gdzie trzeba pogrzebać w karcie, żeby było OK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle ci namieszali, to nie problem z kompem, to po prostu złe ustawienia - gry włącza ci się launcher gry to robisz tak:   Skonfiguruj>Grafika>Metoda renderowania: (i tu przestaw se na DirectX 9) .Powinno dobrze działać reszte możesz sobie ustawić po włączeniu gry w opcjach np. cienie ,poziom detali tekstur itd.

Wiem że to forum z 2011 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...