Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dragon13131

Usunięcie plików systemowych !

Polecane posty

Dzisiaj przez przypadek usunąłem pliki systemowe w swoim komputerze (pisze z lapka). Były to pliki z folderu Software w rejestrze (o ile sie nie myle). No i komp się posypał :// Nie da sie go odpalić po prostu ! Czy da się jakoś przywrócić go do działania ? Mam płytkę ratunkową z CDA, czy ona coś zadziała ? Jestem zdesperowany :( Mam Windows 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będziesz miał.

System tylko Ci się przywróci do ustawień takich, jak zainstalowałeś go. Czyli: naprawi rejestr, pliki systemowe etc. Reszta zostanie bez zmian-programy etc.

Możesz jeszcze powrócić do stabilnego Win7 poprzez "Przywrócenie systemu"-również z poziomu, którego opisałem Ci wyżej. Nie bój się. Ja nie raz tak odzyskiwalem swój system. Piszę z doświadczenia. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj poprzez klawisz F8, gdy BIOS się zgłasza. Jak robiłeś "Przywracanie sytemu", to tam taka opcja jest. Przywrócisz kompa do poprzednich ustawień-czyt. sprzed błędnych manipulacji w systemie i rejestrrze.

Aha. Musiałem sam teraz sobie znowu w BIOS swój wejść.

Przecież Win7 tworzy partycję dysku o nazwie Recovery. To jest dysk do odzyskiwania systemu. U mnie przy uruchamianiu się kompa-gdy zgłasza się BIOS- wciska się F12. Właśnie nie wiem, jak jest u Ciebie.

Jak załącza Ci się BIOS zerknij na dół monitora, jak masz przypisane klawisze funkcyjne. Może ekran spauzować poprzez "Pause break"-tak jest u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grzebałeś w rejestrze i coś przy tym uszkodziłeś, to masz problem i to spory. Możesz spróbować naprawić to za pomocą czegoś, co nazywa się System Recovery Disc. Dysk taki można wygenerować na działającym systemie Windows 7 (tu ważne jest, żeby zgadzała się wersja systemu jeśli chodzi o bity, tzn. np. wersja x86 takiej płytki nie będzie działała z wersją x64 systemu). By utworzyć taką płytę na działającym systemie kliknij Start i w polu wyszukiwania wpisz frazę

system repair disc

Dalej postępuj zgodnie z zaleceniami kreatora. Z tak przygotowanej płyty możesz spróbować naprawić system, ale to może się udać, ale nie musi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...