Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lisu125

Komputer reset i blue screen

Polecane posty

Witam.Mam taki problem otóż, od wczoraj mam zamontowaną nową kartę graficzną i procesor i od tego czasu zaczęły się problemy, kiedy przeglądam internet czy gram w gry jakiekolwiek to po pewnym czasie w grach wyskakuje że wykryto błąd i aplikacja zostanie zamknięta a kiedy włączam ponownie jest albo blue screen i reset albo sam reset bez blue screena, tak samo sytuacja przedstawia się z przeglądaniem internetu i w ogóle robieniem czegoś na kompie.Proszę pomóżcie bo ja już nie wiem co mam robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc...moja wiedza nie jest wielka w tych sprawach ale może Ci coś podpowiem. Miałem podobny problem tyle że nie zmieniałem procesora ani karty tylko występowały takie efekty. Problemem był RAM a raczej jego taktowanie albo prędkość (to są dwie te same rzeczy?). Nowy procesor = inne prędkości (nie bijcie ale gdzieś takiego coś kiedyś wyczytałem :laugh: ). Przepraszam za tak bezsensownego posta ale może coś pomoże :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zrobiłem pomiar temperatur HWMonitorem i zaniepokoiła mnie moja karta graficzna oto jej wyniki:

Normalnie:

-Value-60

-Min-59

-Max-71

W stresie:

-Value-od 62 do 72 lub 70

-Min-59

-Max-74

Czy te wyniki są normalne?Powiem jeszcze że BlueScreen lub raport "wystąpił bład z aplikacją i zostanie ona zamknięta" występuje tylko kiedy gram w gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś grafikę i procesor. Problemy z grafiką raczej odpadają bo ta staje się przyczyną blue screenów ale nie braku odpowiedzi aplikacji. Za to zostaje bardzo wiele możliwości - bezpośrednio objawy mogą być powodowane przez procesor, płytę główną, pamięć, dysk, konflikt sterowników (także od poprzedniego procesora) a pośrednio przez zasilacz. Zacznij od przetestowania pamięci RAM programem memtest86. Jeden pełny cykl to minimum! Podaj SMART dysku. Napisz czy łączysz się z netem przez USB, masz kartę WiFi na USB lub inne urządzenia USB stale podłączone. Podaj treści blue screenów. Podaj markę i model zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue screeny najczęściej dotyczą win32.sys, dxg.sys i ntoskrnl.exe.Podejrzewam że to może być wina płyty głównej która zbyt młoda nie jest (AsRock 775 Dual 880 Pro) lub zasilacza ( Gembird ATX 600W).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz różne BSODy, IMO nie ma sensu wnikać, w tym przypadku w szczegóły. Jeżeli np. zasilacz nie wyrabia / psuje się, to wiele dziwnych rzeczy może się zdarzać. Poza tym, nawet nie wiemy czy po tych zmianach stawiałeś na nowo system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie dzięki za pomoc. Nie mam sprzętu innego żeby bawić się w sprawdzanie ani czasu na analizowanie tych dxg.sys i tym podobne, oddam komputer do serwisu będzie prościej. Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...