Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pikaz512

"Pojutrze" (2004), Roland Emmerich

Polecane posty

pojutrze.jpg

Wydarzenia przedstawione w filmie opowiadają o tym iż przez topnienia lodowców klimat ziemi się zmienia i ma dojść do epoki lodowcowej, klimatolog Jack stara się przed tym ostrzec biały dom jednak nikt nie chce go słuchać. Wkrótce dochodzi do tragedii, a syn Jacka jest zdala od domu, zdesperowany ojciec postanawia dotrzeć do Nowego Jorku i uratować chłopaka.

Mimo iż Pojutrze już nieraz leciało w telewizji to dopiero niedawno naszło mnie, żeby to obejrzeć. Mimo iż nie lubię tego typu filmów (katastrofy itp.) to ten mi się za to bardzo spodobał w odróżnieniu do Dnia Niepodległości tego samego reżysera. Krótko "Pojutrze" to film niezbyt ambitny fabularnie ale ma wspaniałe efekty specjalne a gra aktorska jest wyborna dlatego otrzymuje ode mnie 8/10!

W rolach głównych wystąpił:

Dennis Quaid

Jake Gyllenhaal

Emmy Rossum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film. Jako iż uwielbiam tego typu klimaty to poprostu jest naprawdę godny polecenia. Świetna obsada, dlatego gra aktorska jest taka prestiżowa w tym filmie. Film był bardzo realistyczny (biorąc pod uwagę rok produkcji - i jak wiadomo, trudno było o dobry i realistyczny film tamtych lat.) Nie zmienia to faktu, że niektóre elementy były poprostu niedopracowane. Ode mnie - 9/10 !!

ps. Ten, kto nie oglądał - niechaj biada mu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty na naprawdę wysokim poziomie, zrealizowany poprawie, choć czy ja wiem czy ta gra aktorska taka wyborna? Dla mnie raczej średnia. Ogólnie film solidny, i widać że Emmericha, bo jak się popatrzy na jego dzieła, to wszędzie, super efekty. Szkoda że czasami tylko one.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film w klimatach zagłady świata - aczkolwiek nie całkowitej ;] - który został pokazany bez IMO masakrycznego efekciarstwa (aczkolwiek CGI swoje zrobiło, ale nie było natłoku efektów za co plus dla autorów =)) z całkiem sensownym wyjaśnieniem. Zresztą po tylu latach to wciąż dla mnie najlepszy film katastroficzny - ładnie wyglądający, bez idiotyzmów fabularnych (rodzinka uciekają

samolotem przed superwulkanem w Yellowstone

w '2012' ;p), z dobrą obsadą oraz świetnymi krajobrazami Nowego Jorku, kolejno: a) zalanego, b) zamrożonego. Jeżeli będę miał okazję film na pewno sobie odświeżę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, bardzo lubię tego typu filmu ukazujące koniec naszego świata. Pojutrze oglądałem kilka razy w TV, naprawdę świetny film, nasuwający każdemu z nas pytanie jak będzie wyglądał koniec naszej ludzkości?, czy rzeczywiście będzie apokalipsa?. Twórcy postawili dosyć ciekawą i realną teorię, jakieś tam jest prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej Epoki Lodowcowej. Nasz klimat zmienia się cały czas, zimy nie mamy prawie w ogóle, lato jest długie i bardzo gorące. Co chwila matka natura demonstruje swoją niszczycielską siłe, świat się wali dosłownie. Huragan Katrina, tsunami i wiele różnych przykrych a zarazem niesamowitych rzeczy. Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało za kilkadziesiąt lat. Nie mniej film oceniam dosyć dobrze, mi się oglądało bardzo przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...