Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RuX

Komputer muli po usunięciu 129 infekcji

Polecane posty

POMOCY!!! PROSZE O ODPOWIEDZI!!! Mam pewien problem, więc mój komputer ma już 8 miesięcy. Wiadomo jak to komputer z czasem dzialal coraz wolniej. (od samego początku mam na dysku avast!) Pewnego razu(tydzien temu) zajrzałem do numeru cda 5/2010 i spojrzalem na test antywirusów. Pomyslałem, że fajnie by było mieć dodatkową ochronę, więc pobrałem program a-sqared free 4.5. Okazało się ,że można go jedynie testować przez dany okres a puźniej trzeba wykupic pełną wersję. Zainstalowałem więc Emergancy Kit, skaner od tej samej firmy(działający tak samo) i przeskanowałem próbnie dysk. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mam 129 infekcji(avast! nic nie wykrył)(skąd?!, wiem jak obsługiwać przeglądarką i z czego kożystać a z czego nie). Usunąłem je z dysku i przeskanowałem ponownie-nic nie wykryto. Zainstalowałem także firewall od pc tools i Anti-Malware(programy te nie gryzą się z avastem). Regularnie skanuje dysk za pomocą tych antywirusów i nic nie ma. Dzieją się jednak dziwne rzeczy np.: Komputer działa wolniej niż przed usunięciem pasożytów, włącza się całe wieki, zapora systemu Windows 7 sama się wyłącza nawet o tym nie informując, same usuwają mi się ikony z pulpitu, pojawiają mi się dziwne dokumenty tworzone w notatniku na dysku(pisane językiem programów, oczywiście je usuwam). Prosze napiszcie mi co mogę zrobić(nie licząc formatu) jakie programy i antyszkodniki mam stosować. Za wrzystkie odpowiedzi z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nainstalowałeś tyle oprogramowania zabezpieczającego, że nie dziwię się komputerowi i rozumiem jego wolną pracę :P Odinstaluj wszystkie i zainstaluje jakiś porządny (jeden ;D) zestaw antivir + firewall. Jeśli dalej będzie mulić to ściągnij program combofix i odpal niech poszuka i przeczyści komputer.

Edit:: Po co Ci włączona zapora Windows jeśli masz innego, zewnętrznego firewalla ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RuX Ściągnij i uruchom program OTL. We wszystkich sekcjach ustaw opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj. Na forum wrzuć obydwa wygenerowane logi. Jeśli użyłeś programu Combofix, to wrzuć również loga, którego on wygenerował. Jeśli go nie użyłeś, to na razie go nie używaj.

@Fanatyko

Pewne narzędzia służące do naprawy systemu lub usuwania infekcji (ComboFix, OTL i podobne, ale nie tylko one) użyte w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne. Jeśli ktoś udzieli porady, która w ocenie moderatorów z wysokim prawdopodobieństwem doprowadzi do uszkodzenia systemu, to otrzyma on za to co najmniej ostrzeżenie. Jeśli ktoś chce się nauczyć używania bardziej zaawansowanych narzędzi, to niech eksperymentuje na własnym systemie, lub niech zgłosi się do którejś z istniejących szkółek (np. na BleepingComputer.com, SpywareInfo.com lub GeeksToGo.com).

Na razie upomnienie, jeśli jednak okaże się, że uszkodziłeś komuś system tą radą, to podbiję karę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...