Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iwka

połączono-brak dostepu do internego

Polecane posty

witam...

mam problem z routerem i internetem, a mianowicie: mam router netgear dns1000 podłączony do pc i na laptopie wykrywa siec laczy sie z nia i nastepuje komunikat "brak dostępu do Internetu"

musze przyznac ze raczej w takich sprawach jestem zielona wiec bardzo prosze o pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób dotychczasowo łączyłeś się z Internetem? Podaj więcej szczegółów. Przyjmuję taki scenariusz, że kupiłeś router, wpiąłeś do portu WAN kabelek z Internetem, w ogóle go nie konfigurowałeś i chcesz się połączyć z Internetem za pomocą WiFi w laptopie :P W takiej sytuacji musisz zobaczyć jaki adres IP ma router (najczęściej jest to 192.168.1.1 zobacz na naklejce od spodu) wpinasz kabelek, jeżeli podłączy bez problemu to ok, jeżeli nie musisz w ustawieniach protokołu TCP/IP w polu adres IP wpisać dowolny adres z puli 192.168.1.xxx np 192.168.1.111, pole maska podsieci samo Ci się wypełni, resztę zostaw pustą. Gdy to zrobisz wklep adres routera do przeglądarki i zaloguj się do niego login admin hasło admin. Teraz zaczynają się schodki, bo zapewne wiedzę z konfiguracji routera masz niewielką, jak nie zerową, a musiałbym wiedzieć choć podstawy o tym jakiego masz neta, by cokolwiek więcej powiedzieć...

Równie dobrze mogę się mylić i po prostu wina leży po stronie laptopa na przykład ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...