Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthWojtek

Problem dotyczący obrazu (prawdopodbnie wina karty graficznej) WAŻNE !

Polecane posty

Witam, od dłuższego czasu mam problem z niektórymi grami tj. Crysis, BF3 BETA, BF2BC itp. (oczywiście oryginalne, więc to nie może być wina cracka itp.)

Na początku pograłem 1-3 minuty i wywalało do pulpitu z komunikatem sterownik ekranu Nvida przestał działać, ale odzyskał sprawność...lecz od paru dni sytuacja się pogorszyła....podczas chwilowej gry o ile tak to można nazwać....pojawia się czarny ekran.....dźwięk nadal leci....po 5 sekundach nie ma nawet dźwięku.....skróty klawiszowe nie działają, zostaje jedynie reset PC.

Co dziwne GTA IV, Mafia II, Assassin's Creed 2, Dead Island czy Call of Juarez The Cartel, Arcania...mimo, że są bardziej wymagające chodzą pięknie na full bez żadnych problemów.....

I co również dziwne, zaobserwowałem ten problem tylko przy grach od EA Games bo Crysis, BF3 BETA, BF2BC itp. właśnie od EA pochodzą.

Słyszałem, że problem może rozwiązać zmiana napięcia karty graficznej....mimo to wolałem się upewnić tutaj, gdyż na tym forum zawsze znajduję dobrą odpowiedź na moje problemy :)

Sterowniki zaktualizowane do najnowszej wersji, na wcześniejszych ten problem również występował....

A o to parametry mojego PC:

http://img638.imageshack.us/img638/2275/screenshot048xo.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/8816/screenshot049h.jpg

Będę bardzo wdzieczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu, z góry dziękuję

:laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może karta graficzna Ci się przegrzewa? Robiłeś testy na temperaturę?

Everest , SpeedFan, CPUCool - od wyboru do koloru :D

Sprawdź teraz, bez obciążenia i podczas gry.

Komputer / czujniki. Tam bodajże będzie podane w stopniach fahrenheita. Ale poradzimy sobie :D

Nie pisz posta pod postem, użyj opcji "Edytuj". - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj msiafter burner i tam masz ładny wykres ; ]

Ps. Nie pamiętam czy to była GTX 470 czy 570 gdzie trzeba było lekko podbić napięcie w karcie bo standarodowe było za male, któryś z użytkowników pisał o tym kiedyś.

Właśnie o tym napięciu myślałem.....

MSI Afterburner będzie dobry to tego raczej nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje stracisz jak w serwisie zobaczą ładnie sfajczoną kartę :D A napięcie podnoś pomału. W msi afterbuner będziesz musiał wejść w settings i zaznaczyć pozycję Unlock voltage core, Force constant voltage i monitoring voltage.

ps. Na początku bym proponował 0,10V czyli jak będziesz mieć 975 to jest to 1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zresetowałeś program? Włącz jeszcze tę trzecią opcje, i daj zaznacz star with windows i zresetuj kompa.

PS. czy ja dobrze widzę że wiatrak działa z 13% prędkością? włącz jakiś test np. stone giant i odpal go w okienku i zapuść test i zobacz czy temp są w normie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...