Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kretu19955

Rozwiązany: wymuszenie jednego rdzenia, nie wiem jak to określić

Polecane posty

Witam. Dawno, dawno temu trafiłem w necie na "wiadomość", że większość gier wykorzystuje tylko jeden, a nie dwa rdzenie i podawał sposób, jak dać "widoczność" tylko 1. Na pewno nie chodzi o koligację w menedżeże zadań. Pamiętam, że coś się tam wpisywało, wyskakiwała "konsolka" czy jakieś inne menu i pamiętam, że sie klikało i można było wybrać 1 albo 2. Nie wiem jak to wytłumaczyć/zobrazować w googlach też nie mogłem nic znaleść(może właśnie przez to). Czy ktoś wie, o co może chodzić? Nie zawracałbym głowy, ale jak to miałem zrobione CoJ:WK mi działało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz grę, minimalizujesz ją, uruchamiasz menedżera zadań (Ctrl + Shift + ESC), w zakładce Procesy klikasz ostatnim klawiszem na pożądany proces i wybierasz Ustaw koligację.

Alternatywnie możesz wejść do wiersza poleceń (cmd), przejść do folderu z grą (dyski zmieniasz poleceniem [litera]: a do folderów wchodzisz poleceniem cd [nazwa]; folder opuszczasz wpisując cd ..) i wpisać start nazwa.exe /affinity [numer_rdzenia].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym tego nie zmieniał (to jest trochę jak proszenie się o kłopoty), no ale ok. Miejmy nadzieję, że wydajność Twojego systemu zbytnio na tym nie ucierpi.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...