Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lemka8

Konwersja filmów .avi na telefon

Polecane posty

Witam!

Z racji zakupu nowego telefonu (Motorola Defy) chciałbym skorzystać z jego dość dużego ekranu i pooglądać sobie na nim filmy. Nie odtwarza on jednak czystego formatu .avi, a wszystkie testowane przeze mnie programy do konwersji na format .mp4 zawodzą mnie całkowicie lub konwertują z niewiadomych powodów tylko do połowy. W związku z tym chciałbym się zapytać Was, jaki program polecacie do konwersji tych formatów przy jak najmniejszej stracie na jakości? Z ciekawości zapytam też, ile ważyć będzie plik MP4 skonwertowany z AVI 700MB?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, użyłem tego drugiego programu, ale waga jest co najmniej dziwna - 1,13 GB z 700 MB avi?

Waga jest co najmniej bardzo dziwna, jeśli konwerterowałeś z Avi na Mp4 to powinno Ci to zająć mniej miejsca(w końcu mp4 jest już samo w sobie skompresowane).

Może spróbuj to jeszcze raz z konwertować z tym, że w miejscu gdzie wybierasz w jakiej jakości ma być zapisany film zmniejsz ją(nie powinno to się zbytnio odbić na jakości, ale wszystko zależy od samej jakości avi). Zawsze możesz użyć programu opisanego wyżej :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy w opcjach nie ma ustawionej opcji Pełny Proces "Full processing"(jakoś tak). To właśnie powoduje większe gabaryty konwertowanego pliku niż oryginalnego. Ustaw wtedy na kopiowanie bezpośrednie "direct copying"(jakoś tak).

Dla mnie pełny proces miał znaczenie tylko wtedy, gdy z wyciąganych ścieżek były ułamki sekund, co by program, który je konwertował do MP3, nie pogubił ich w przybliżaniu. W ten sposób, godzinny film o rozmiarze 700 MB transformował mi się w 3-minutowego olbrzyma o wadze 5GB :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...