Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matioso

Rozwiązany: Problem z komputerem/dyskiem

Polecane posty

Witam

Jakiś miesiąc temu wymieniłem dysk na nowy seagate barracuda 7200.12 , 250gb , firmware:JC4B. I nie wiem co się dzieje ale strasznie mi zacina komputer a czasami wyskakuje mi ekran śmierci i jak zrestartuje komputer to wtedy pisze,że nie może czytać dysku. Wtedy wyłączam komputer odpinam kable od dysku i działa ale dalej tnie kompa trochę i nie wiem co robić może mi ktoś coś poradzić.

Dane komputera:

Procesor:Intel Celeron? CPU 3.06GHz

Płyta Główna: MSI 915GM4

RAM:504 MB RAM

Dysk Twardy: Segate Baracuda 7200.12 250 GB

Karta Graficzna: Intel? 82915G/GV/910GL Express Chipset Family Zintegrowana karta graficzna

System: Windows XP Home Edition

Zasilacz: Trust 370W Power Supply Unit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Trust 370W Power Supply Unit

Twój zasilacz już ma wiele do powiedzenia ale nie jest to główny problem który można rozwiązać.

Bardziej mnie interesowała by twoja historia sprzętu jak długo z niego korzystałeś, i do czego głównie?

Patrząc na staż twojego PC dałbym mu 5 lat na oko.

Ale czytając twój problem zakładam że to jest płyta główna. Ponieważ skoro HDD wymieniłeś i dalej ci BSOD wyskakuje po wymianie, to nie widzę innych opcji?

miałem taki problem też już jakiś czas temu? i powiem ci że żadne testy ani nic ci nie pomoże by to znaleźć.

Nie jest do końca pewne czy mam racje bo piszę z wyprzedzeniem ale wolał bym się od ciebie dowiedzieć jak to wygląda z twoim sprzętem historia:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziałeś komputer ma około 5 lat , wymieniałem w nim dysk na nowy, zasilacz, wiatraki a komputer służy głównie do pracy serfowanie po internecie czasami jakieś gry na które pozwala komputer , słuchanie muzyki, oglądanie filmów, a gdy komputer był nowy to dość często służył do gier byłem wtedy młody także to jeszcze cieszyło

Ja szczerze to się na tym nie znam dlatego proszę was o radę:)

A jak mam dodać Smart dysku przez jaki program?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem.

Jezeli chodzi o PIO to:

spróbuj w BIOS-ie sprawdzić, w jakim trybie masz ustawiony kontroler SATA. W zasadzie powinno być tak: do wyboru (płyty główne mają to różnie) RAID, AHCI, Native IDE lub AUTO (wszystkie opcje najczęściej spotykane). U mnie np. jest Native IDE i jest o'k. Pozostałe opcje też posiadam. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biosie sprawdzisz to w Standard CMOS Features. Będzie tam lista kilku urządzeń IDE. Wchodzisz w każde z nich i sprawdzasz ustawienie DMA mode.

Tryb pracy SATA: Integrated Peripherals->SATA Devices Configuration.

W Windows - w Menedżerze Urządzeń->Kontrolery IDE->po kolei każdy kanał->ustawienia zaawansowane->tryb transferu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrobiłem tak jak mówiłeś wszedłem do Biosa Standard CMOS Features i jak miałem listę urządzeń IDE i jak sprawdzałem każde z nich to wszystkie miały auto zresztą podaje poniżej zdjęcie pierwszego IDE

A jak pisałeś żebym zrobił tak W Windows - w Menedżerze Urządzeń->Kontrolery IDE->po kolei każdy kanał->ustawienia zaawansowane->tryb transferu. to ja nie mam czegoś takiego jak tryb transferu możesz dokładniej to napisać

Dzięki wielki,że w ogóle zainteresowaliście się tą sprawą

post-169274-1317984362_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pisałeś żebym zrobił tak W Windows - w Menedżerze Urządzeń->Kontrolery IDE->po kolei każdy kanał->ustawienia zaawansowane->tryb transferu. to ja nie mam czegoś takiego jak tryb transferu możesz dokładniej to napisać

Zobacz czy jest włączony tryb DMA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 jest na PIO. Jedyną znaną mi metodą naprawy jest odinstalowanie kontrolera, który jest na PIO (prawym i odinstaluj) ale nie zawsze potem daje się prawidłowo zainstalować (i wtedy nie za bardzo wiem jak to naprawić) - dlatego napisałem że nie chcę zaszkodzić i w tym miejscu chodziło mi o pomoc eksperta. Ustawianie w BIOS-ie nie za wiele da poza włączeniem/wyłączeniem kontrolera i trybu AHCI. Windows, przynajmniej od wersji XP, ma własne procedury obsługi napędów niezależne od BIOS więc nie tutaj należy szukać problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...