Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

r4mp

walniete pamieci czy moze cos innego ?

Polecane posty

witam

niecałe dwa miesiące temu wymieniłem większość flaków

AMD Phenom II X2 555BE (HDZ555WFGMBOX) / temperatura cpu 32C / core1 23C / core2 23C - nowe

GA-970A-UD3 Bios F3 / temperatura 37C - nowe

SAMSUNG HD103SJ / temperatura 33C - new

PATRIOT DDR3 -1333 MHz 2x2GB (PGS34G133LLKA) - nowe

Chieftec GPS-450AA-101A - zasilacz ma prawie rok

Gainward 9600GT Golden Sample 512MB / temperatura gpu 34C - karta graficzna ma prawie rok

ustawiłem od razu zalecane parametry z nalepki pamięci ram tez postawiłem na nowo winxp aktualizacje i najnowsze sterowniki z stron producentów wszystkich flaków aha po instalce xp'eka ładnie go kastruje z zbędnych śmieci i usług ze zjada mi zaledwie 200mb ramu :} filmy gry i programy z których korzystam działają bez zarzutu

problemy się zaczeły tak tydzień temu bo przez battlefield 3 musiałem przesiąść się na win 7 x64 home premium oczywiście czysta instalacja z większa partycja dla windy aktualizacje i najnowsze sterowniki do reszty flaków, po wgraniu wszystkich sterowników i ustawieniu tego co chciałem odpaliłem sobie jeszcze wiedzmina 2 na dobranoc i grałem bez żadnych problemów

następnego dnia tak 6-8h komp był wyłączony odpalam go i mam wysyp bsod z rożnych powodów chyba ani razu żaden error sie nie powtórzył dwa razy Oo podłączyłem dysk z winxp poprzeglądam logi i podłączyłem hdd z win7 i co ciekawe system wstał za pierwszym razem i działał do samej nocy bez żadnych errorow ;z po zwykłym restarcie również wstawał normalnie Oo zamówiłem nowy dysk bo stary już niejedno przeżył sam tez myślałem ze to właśnie jego wina :Z na nowym dysku postawiłem znowu windę włączyłem kompa na noc odpalam rano znowu rożne bsod

wyszukałem na forach ze to może być coś z pamięciami, płyta główna lub cpu

użyłem tego programiku w win 7 do diagnostyki pamięci i wykryło mi jakieś błędy (ustawienia manual z nalepki 1333 / 7-7-7-20 / 1.7V)

odpaliłem jeszcze raz ta diagnostykę pamięci ale z ustawieniami na auto (1066 / 7-7-7-20 / 1.5V) brak błędów

już mi się grzebać dalej nie chciało wyłączyłem kompa i jak odpalam rano znowu wywaliło bsod i to z ustawieniami auto na pamięciach

no i wczoraj zacząłem męczyć kości z osobna w memtest86+ v4.20 przed aktualizacja biosu płyty głównej i po

testowałem po 10 cykli każda kość z osobna w ddr3_1 i ddr3_2 na ustawieniach auto bez errorow

jak odpaliłem testy na ustawieniach zalecanych z nalepki wywaliło mi na pierwszej kości około 30 błędów po 5 minutach w każdym slocie

druga kość 5 cykli zero błędów w każdym slocie

aha jeszcze jedno jak miałem wsadzone ramy w ddr3_1 i ddr3_3 memtest wykrywa ramy jako '400 (DDR400)' na ustawieniach auto i manual ;z a w ddr3_2 i ddr3_4 memtest wykrywa prawidłowo ;z w cpu-z i aida64 podaje prawidłowe z każdego slotu Tylko ten memtest coś dziwacznie jakoś

HELP ME :{ to kość jest walnięta czy może coś innego ? i dlaczego nie było błędów na ustawieniach auto ;/ w załączniku są wszystkie ustawienia pamięci auto i manual zobaczcie możne coś złe ustawiam

jutro się dowiem czy system wstanie bez bsod na tej niby jednej sprawnej kości

ps. trochę spamu poszło :P no ale chyba lepiej jak opisze wszystko od początku :>

ps2. tak wiem ze grafa nie bardzo się nadaje do bf3 i zamierzam ja wymienić ;]

ramy.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

tak aida64 i cpu-z jak mam wsadzone w obojetnie jaki slot i sa ustawinia pamieci na auto lub rekomendowane podaje prawidlowe parametry

tylko ten memtest wykrywa pamieci jako 400 (ddr400) w slotach ddr3_1 i ddr3_3 na ustawieniach auto i manual z nalepki

odpaliłem dziś kompa po dłuższej przerwie tylko z kością na której memtest nie wykrył błędów i winda wstała bez bsod ;}

wie ktoś może jak wygląda reklamacja w sklepie morele.net ? na pamięciach jest gwarancja producenta

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiatki juz wyslalem na swoj koszt ;z

jedna kostka jest wlanieta meczylem je 3 dni zanim zlozylem ten wniosek o gwarancje ;p

3dni bo na default w memtescie i tym testcie z win7 nie wywalalo bledow mysle plyta glowna lub procek ;[ tylko te random bsod byly za kazdym razem jak odpalam kompa

a jak je testowalem na normalnych ustawieniach wywalala sie jedna kosc odrazu u mnie i u sasiada ;/ do kolesia z suportu patriotmemory.com zagadalem to mi odpisal ze ta tosc nie nadaza i sypie bledami czy jakos tak ;p

teraz bez swoich pamiatek siedze na pozyczonej ehh a musze je oddac jutro ;{ przeraza mnie ta cyferka 10 dni w serwisie ;z chyba bede musial kupic nowe takie same bo nie ujade :{

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...