Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kurczakt

Rozwiązany: internet radiowy przez router na dwa komputery

Polecane posty

Chodzi mi tutaj o wczytywanie stron internetowych, mianowicie na jednym kompie wczytują się tak jak powinny, a na drugim często trzeba odświeżać po kilka razy wczytywanie żeby się w końcu załadowało coś a i nawet to nie zawsze pomaga. Prędkość downloadu łącza to 4 megabity, router to jakiś noname bo nawet nie pisze na nim żadnej nazwy. Jeżeli mam podać jeszcze jakieś informacje to napiszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1521754968.png

48187093.png

tak mi wyszło w testach, ale muszę powiedzieć że akurat problemów z pobieraniem plików nie mam żadnych zarówno na jednym jak i drugim komputerze zawsze ściąga mi się około 500 KB/s, problemy z oglądaniem filmów na youtube czasem są ale bardzo rzadko, tylko to nieszczęsne wczytywanie stron internetowych może często ostro wkurzyć zwłaszcza jak akurat chce się zrobić coś ważnego w internecie np. jakiś przelew bankowy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Teraz mi muli internet na obydwóch komputerach. Gdy przyjechał ktoś od dostawcy to coś tam posprawdzał i twierdził że niby z ich strony wszystko jest OK i mówił że przez to wolniej chodzi bo router musi dzielić połączenie na dwa komputery. Ostatnio jeszcze zaczęły się problemy w grach online, mianowicie samoczynnie wywala z serwera gry w niektórych momentach. np. w fifie 12 mi sie rozłącza w trakcie meczu i leci porażka na moje konto. A gdy mierzyłem prędkość łącza w speedtestach to upload wyszedł większy niż download. Ewidentnie coś tu nie gra tak jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustowością, zasięgiem, opcjami konfiguracyjnymi, maksymalną ilością podpiętych kompów przez WIFI i wiele wiele innych. Ale tu nie chodziło o to, by podpiąć markowy router, tylko żeby spróbować na jakimkolwiek innym by sprawdzić czy w twoim się coś nie popsuło.

1) Sprawdź czy po kablu też ci muli

2) Czy masz w jakiś sposób zabezpieczone WIFI?

3) Jak możesz to zrób screena panelu administracyjnego routera i zakładki wireless.

4) jaki masz zasięg na komputerach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK masz internet radiowy od providera. Ale myślałem, że komputery z routerem łączą się także radiowo, a masz je podpięte kablowo.

Zobacz czy masz Firewall włączony na routerze. Jeśli tak, to wyłącz go na chwilę sprawdź czy coś się poprawiło. Jeśli nie, to włącz go z powrotem.

Jaki kabel idzie od anteny do routera? Kabel Lan z wtyczką Rj45, czy kabel koncentryczny ("antenowy").

Probowałeś pingować jakieś strony? start>uruchom wpisz cmd. Nacisnij enter. Wpisz ping wp.pl daj enter i napisz wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...