Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sypcio

Windows XP instalator

Polecane posty

Witam! Chciałbym zainstalować Windows XP, ale instalator systemu nie chce się uruchomić. Pojawia się na chwilę napis 'Sprawdzanie konfiguracji sprzętowej komputera' po czym widać się czarny ekran i nic dalej już nie nie dzieje.

Płyta z systemem jest oryginalna. Próbowałem z uruchomić instalatory z płyt pożyczonych od znajomych i żadna płyta z XP nie zadziałała, ale już 'siódemka' odpaliła bez problemów, więc problem nie tkwi raczej w uszkodzonej płycie.

Sprzęt: Pentium D 950, Gainward GeForce GTX 260 Golden Sample Core 216, płyta gł. Asus P5WDG2-WS, Asus Xonar DX. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do BIOSu i przestaw tam opcję pod nazwą 'first boot device' na CD ROM. Wtedy reset komputera z włożoną płytą z Windowsem XP i powinien pojawić się napis: 'wciśnij dowolny klawisz, aby rozpocząć...'. Wciskasz i po chwili instalujesz system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to brakuje sterowników do kontrolera dysków (częsta przypadłość). Najlepiej będzie dodać ten sterownik za pomocą programu nLite (link do polskiego poradnika znajdziesz na stronie projektu). Sterownik SATA możesz ściągnąć ze strony ASUSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dyski, więc chciałem zobaczyć czy to nie wina któregoś z nich i okazało się, że płyta działa gdy odpięty jest jeden z dysków (niestety właśnie ten na którym chcę zainstalować system)

Co do sterowników SATA wcześniej wgrywałem je z poziomu instalatora (po naciśnięciu F6 wyskakiwało mi takie okno w którym mogłem wybrać ten sterownik)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...