Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gracz PC

Rozwiązany: Dlaczego komputer uzywa mniej RAM-u niż posiada

Polecane posty

Witam,

Mam komputer Windows 7 32-bit i gdy wejde w opcje w Moj komputer widze (wersja ang)

RAM: 8 GB (2,91 GB usable)

Czy to oznacza ze pomimo ze mam 8 GB RAM nie bedzie on wykorzystywany do gier?

Próbowałem to zmienić w ten sposob

1. Click Start and type msconfig.exe

If you are prompted for an administrator password or confirmation, type your password or click Continue.

2. You get System Configuration dialog box.

3. Select the ?Boot? tab.

4. Click Advanced Options.

5. Uncheck the ?Maximum Memory:? option.

6. Click OK and OK again.

Ale to nic nie dało, jak wchodze od nowa w msconfig.exe to Maximum Memory jest odznaczone i tak.

Czy to przeszkadza w grach wymagajacych 8 GB i czy da sie to zmienic?

Dodam że Mafia II, Assassin'c Creed II i Wiedźmin 2 nie tną mi się (Intel core i-5 2,4 GHz, GeForce GT 555M 2GB)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: Windowsy 32 bitowe, więcej niż 4GB RAM nie obsłużą.

BTW skoro gry Ci dobrze chodzą, to czym się przejmujesz (raczej, wszystko jest w porządku, tylko taka ilość pamięci jest zupełnie niepotrzebna, a przynajmniej do tego systemu)? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to, czy grając na 32-bitowym Windows, wykorzysta on te 8 GB jeśli gra będzie tego potrzebować czy nie?

PS Nie wiem w ogole jak to jest, bo instalowalem Winows 7 z tej samej plyty na laptopie (wczesniej byla Vista) i tu mam 64-bit. Potem instalowalem na innym laptopie (nic nie bylo na nim) i mam 32-bit.

Co mam zrobić zeby tez miec 64? Podczas instalacji nic sie o to nie pyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacje wygląda dokładnie tak:

1. Instalowałem Windows 7 na laptopie (wcześniej był na nim Vista). Pokazuje mi że mam zainstalowany system 64-bitowy.

2. Później na nowym laptopie (nic na nim nie było) instalowałem Windows 7 z tej samej płyty co poprzednio. Instalator w ogóle nie pytał się jaką wersję zainstalować (32 czy 64) a po instalacji pokazuje mi że mam wersje 32-bitową.

Instalowałem jeszcze raz i to samo jest.

Ten nowy laptop (8 GB RAM, Geforce GT 555M 2 GB, Intel i-5 2,4 GHz) kupiłem żeby pograć na najnowsze gry. I co prawda chodzą mi bez problemów takie gry jak Mafia II, Assassin's Creed II i Wiedźmin 2, ale chce wykorzystać komputer w pełni, także do przyszłych gier. Teraz na nowym laptopie pokazuje mi 8GB (2,91 GB usable).

I dla tego mnie to wszystko zajmuje. Nie wiem czy kupić Windows 7 64-bit dlatego (czy w ogóle wersja Home jest wystarczalna do gier?).

A może w ogóle poczekać na Windows 8 ( nie wiem kiedy ma wyjść).

Mam nadzieje że troche wyjasnilem, w razie czego pytajcie, dzięki za posty :wink:

EDIT:

Zrobie tak - kupuje nowy Windows 7 64-bit i instaluje go na laptopie.

Mam tylko ostatnie pytanie, czy na tym komputerze pociągnie bez problemu ten Windows:

Intel Core i5-2410M (Od 2.30 GHz do 2.90 GHz)

8 GB RAM

GeForce GT 555 M 2 GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...tak się zastanawiam..

Dlaczego nie zmienisz po prostu systemu skoro ci to przeszkadza na 64-bitowy..

Dla ułatwienia sprawy, nie widzę innego powodu by to zmienić.

System możesz kupić w sklepie komputerowym, albo od kolegi pożyczyć co ma Windows 7 64-bit.

Niż szukać dziury w niczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ antros22

Dzięki za rady.

W ogóle wszystkim dziękuje za odp.

@ strusiek123

Pisałem już wcześniej że zmieniam system, a doradzanie się to nie jest szukanie dziury w całym.

Nic mi nie pomogłeś.

EDIT:

Już zainstalowałem 64-bitowy system, widzi mi całe 8 GB RAM-u. Problem rozwiązany, myślę że nie będzie więcej kłopotów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może laptopa msi ge620dx?

na moim zachodzi identyczna sytuacja:

- 8gb ramu, a 2,91 usable

- wydawalo mi sie, ze instalowalem win 7 64-bit, a tymczasem po wszystkim zauważyłem, że mam 32-bit... Myślałem, że to moja pomyłka, ale okazuję się, że niekoniecznie...

Czyli instalacja nowszej wersji Win7 64-bitowej poszła pomyślnie, tak?

Pzdr

Bob

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...