Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crystek

Router

Polecane posty

Witam serdecznie,

porównując cenniki stwierdziłem, że zdecydowanie lepiej jest kupić jedno łącze i rozdzielić je routerem niż trzymać dwa, dlatego do rzeczy - szukam odpowiedniego dla mnie routera :)

1. cena do 150 zł

2. Multimedia Polska SA

3. 2 Mbps

4. generalnie chciałbym podłączyć 2 PC złączem jr45, dlatego WiFi nie musiałoby być obsługiwane - zaoszczędzę w ten sposób na koszcie. Od Multimedi otrzymałem modem THOMSON i nie wiem, czy sieć identyfikuje się po adresach MACowskich i czy muszę być podłączony pod ich modem? ( do modemu idzie kabel antenowy taki okrągły jak od TV)

5. Czy jest w ogóle możliwość aby w zależności od podłączonych urządzeń dzielić całe łącze pomiędzy podłączone urządzenia? Rozumiem przez to taką sytuację - jeśli jest jeden podłączony PC to jest full przepustowość, jeżeli dwa to po połowie.

Dobrze by było podać jak najwięcej produktów - bo mieszkam na lekkim zadupiu gdzie może brakować sprzętu, a chciałbym uniknąć zamawiania i przesyłek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy sieć identyfikuje się po adresach MACowskich i czy muszę być podłączony pod ich modem? ( do modemu idzie kabel antenowy taki okrągły jak od TV)

Zgodność MAC adresu jest potrzebna tylko na modemie od Multimedii, wszystko co po za ich modemem już nie wymaga tej zgodności. Router podłączasz kablem pod modem od Multimedii.

5. Czy jest w ogóle możliwość aby w zależności od podłączonych urządzeń dzielić całe łącze pomiędzy podłączone urządzenia? Rozumiem przez to taką sytuację - jeśli jest jeden podłączony PC to jest full przepustowość, jeżeli dwa to po połowie.

Pasmo można podzielić na dwa komputery po połowie, ale ma żadnych ustawień dotyczących tego kiedy komputer jest wyłączony to drugi otrzymuje całe pasmo. Albo dzielisz permanentnie po połowie albo w ogóle nie dzielisz i router sam ustala priorytety.

Co do propozycji:

Tanie, bez możliwości podziału pasma:

- TP-Link WR543G

- TP-Link WR740N

- ASUS RT-N10

Droższe, z możliwością wgrania alternatywnego oprogramowania (czyli z możliwością podziału pasma):

- Ovislink AirLive WL-1600GL

- TP-Link WR941ND

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...