Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kampor

Długie włączanie kompa

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim kompem, włącza się zauważalnie wolniej niż kiedyś, sprawdziłem ze stoperem i 1:40 załadował się pulpit z ikonkami, nie wiem czy to dużo/mało jednak wygląda to dość zamulająco, po długim oglądaniu "zapraszamy" pierw widać tylko tapetę, potem pasek start, ikonki z szybkiego uruchamiania i na koniec ikony na pulpicie.. Po tym zamulającym starcie komp działa dość dobrze.. Mam jeszcze takie pytanko co do kurzu, czy może on wyraźnie wpływać na osiągi kompa? Na razie go nie czyściłem bo skończyło mi się sprężone powietrze.

( Regularnie skanuje malwarebytes anti malware, defragmentuje deffraglerem i czyszczę ccleanerem, nie wiem już co mogę więcej zrobić. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele (swoją drogą powinieneś podać konfig kompa), ale jeżeli nie masz żadnych większych problemów, to pewnie przyczyną jest zamulony system.

Wyłącz zbędne programy uruchamiającę się w autostarcie (ewentualnie, zbędne usługi).

Jeśli chodzi o kurz, to jeżeli czyściłeś w miarę niedawno kompa (ja już chyba pół roku tego nie robiłem i nic się nie dzieje, zresztą nie jest zbyt brudny), nie powinno się nic złego stać, lecz jak to Cię martwi- sprawdzaj temperatury (np. programem HWMonitor, a jak chcesz i za bardzo nie umiesz zinterpretować wyniku, to daj screeny z temperaturami w spoczynku i stresie, to się je odczyta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...